Miłość - recenzja
3+,  5+,  7+,  Książki,  Picturebooki

Miłość – recenzja

Uważam, że nie ma nic piękniejszego niż rodzicielstwo bliskości. Okazywanie i przyjmowanie miłości jest najcudowniejszym prezentem, jaki dało mi macierzyństwo. Jednak jak wytłumaczyć dzieciom, że będziemy je kochać nawet wtedy, gdy będziemy bardzo daleko? Jak pokazać maluchom, że miłość trwa mimo wszelkich przeciwności losu? Kilka dni temu swoją premierę miała wyjątkowa książka. „Miłość” to przepiękny picturebook, który pomoże małym czytelnikom zrozumieć, że miłość rodziców jest z nimi zawsze i wszędzie. Zajrzyjcie razem z nami do tej absolutnie cudownej książki, która otula niczym ciepły, mięciutki koc. Zapraszamy do recenzji Czytelniczego Podwórka!

Tosia była bardzo kochana przez swoją rodzinę. Sama również przepełniona była miłością do swoich bliskich. Ich uczucie rozświetlało każde miejsce, w którym byli razem. Czym jednak była miłość? Mama Tosi mówiła, że kochać kogoś, to być przy nim. Dla Tosi miłość była niczym sznurek, który łączył ją z bliskimi. Zawsze, gdy rodzina Tosi była razem, ten sznurek utulał ich mocno, dając dziewczynce poczucie bezpieczeństwa.

Pewnego dnia nadszedł czas, gdy Tosia musiała pójść do przedszkola. Dziewczynka obawiała się nowego miejsca. Nie chciała zostawać w przedszkolu bez mamy. Bała się, czy miłość będzie przy niej nawet wtedy, gdy mama będzie daleko. I choć sznurek, który łączył serce Tosi i jej mamy był na swoim miejscu, to dziewczynka czuła się dość niepewnie. Czy Tosia odnajdzie się w nowej sytuacji i znajdzie przyjaźń w przedszkolu? Czy miłość odnajdzie dziewczynkę, pomimo odległości, która dzieliła ją od domu? Zajrzyjcie do książki „Miłość” i przekonajcie się sami!

Miłość - recenzja
Miłość - recenzja
Miłość - recenzja
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Miłość” to cudowny picturebook, który za pomocą przepięknej metafory tłumaczy dzieciom, czym są uczucia. Złoty sznurek, łączący Tosię i jej mamę w prosty, a jednocześnie bardzo przemawiający do młodych czytelników sposób obrazuje czym jest miłość. Obserwując jednak przygody Tosi zobaczymy, że to porównanie idealnie odda każdą relację, która zbudowana jest na zaufaniu i wzajemnej sympatii. W końcu czy nie jest tak, że z każdym bliskim nam człowiekiem łączy nas niewidzialna więź, która niczym tasiemka, otula nas i pozwala nam poczuć się bezpiecznie?

Corrinne Averiss stworzyła niezwykłą książkę, której ciepła i wzruszająca fabuła pomoże dzieciom nie tylko zdefiniować miłość czy przyjaźń, ale także ułatwi maluchom pierwsze rozstania z rodzicami. Relacja Tosi i jej mamy pokaże dzieciom, że nawet gdy mama czy tata są daleko, to ich miłość zawsze będzie blisko. Mało tego, użyta przez autorkę alegoria będzie pomocna także w tak niewyobrażalnie trudnych sytuacjach, jak śmierć kogoś bliskiego z rodziny. Tosia pozna bowiem pewnego chłopca, którego tata zmarł. Czy Felek ma taki sam sznurek jak główna bohaterka tej opowieści?

Miłość - recenzja

„Miłość” to nie tylko wartościowa fabuła. To także piękne, pełne emocji ilustracje. Kirsti Beautyman stworzyła cudowne grafiki, które wypełniają całe strony i wspaniale oddają klimat opowieści. Dzięki jej obrazkom każda strona tworzy niepowtarzalną scenę, której przekaz jest niezwykle wymowny. Już dawno nie miałam w rękach tak niesamowitej książki, w której treść i obraz są jednością, w dodatku tak piękną, że po lekturze czytelnik czuje w sobie całą tę miłość, którą spotkał na kartach opowieści.

Gorąco polecam „Miłość” dzieciom już od 3. roku życia. Pragnę również dodać, że jest to opowieść absolutnie ponadczasowa, po którą można sięgnąć także ze starszymi dziećmi. Jestem przekonana, że historia Tosi i jej miłości będzie przepięknym wstępem do rozmów o uczuciach i bliskości, na które nigdy nie jest się przecież za dużym.

Miłość - recenzja
Miłość - recenzja
Metryczka:
  • autor – Corrinne Averiss
  • ilustrator – Kirsti Beatyman
  • tłumacz – Natalia Galuchowska
  • wydawnictwo – Zielona Sowa

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *