Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
3+,  5+,  Książki

Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść

Pamiętacie Dużego Wilka i Małego Wilka? Ci niezwykli bohaterowie książki, autorstwa francuskiej pisarki Nadine Brun-Cosme, urzekli nas historią swojej przyjaźni wiosną ubiegłego roku. Teraz, ku naszej ogromnej radości, doczekaliśmy się kontynuacji ich przygód, tym razem w jesienno-zimowej, bardzo poruszającej odsłonie. Zajrzyjcie razem z nami do pięknej nowości „Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść”.

Mały Wilk jak zaklęty wpatrywał się w listek, rosnący na czubku pewnego drzewa. Wiosną wydawał mu się on najbardziej świeży i soczysty ze wszystkich listków, latem kusząco błyszczący, jesienią zaś tak aksamitny, iż Mały Wilk niczego bardziej nie pragnął w tamtej chwili, jak tego, by przyłożyć do niego swój policzek. Niestety, listek pomimo upływającego czasu najwyraźniej nie zamierzał opaść z drzewa, a Mały Wilk powoli tracił nadzieję na to, że kiedykolwiek poczuje zmysłami jego wyjątkowość.

Duży Wilk początkowo z dystansem podchodził do pragnień przyjaciela. Prosił go o cierpliwość, w końcu w naturze wszystko ma swoje miejsce i czas. Gdy jednak zobaczył pojawiającą się w oczach Małego Wilka rezygnację, zapragnął spełnić marzenie małego towarzysza. Czy uda mu się wdrapać na czubek drzewa? I czy listek okaże się być równie zachwycający, jak w wyobrażeniach Małego Wilka?

Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spać” to zachwycająca opowieść o pragnieniach i sztuce dawania, ale nie tylko! Przede wszystkim jest to historia pełna refleksji nad tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by spełnić swoje marzenia oraz jak głęboko potrafimy sięgnąć do swej odwagi i determinacji, by uszczęśliwić kogoś bliskiego. Mały Wilk bardzo pragnie dotknąć listka, który postanowił z uporem tkwić na szczycie drzewa. A jednak, gdy widzi, w jak wielkim niebezpieczeństwie może znaleźć się jego przyjaciel, nie jest już pewien, czy aż tak bardzo pragnie poczuć smak i dotyk upragnionego skarbu. Duży Wilk chciał zobaczyć uśmiech i iskry szczęścia w oczach towarzysza, wydawał się być jednak przestraszony, że nie uda mu się sprostać misji, którą przed sobą postawił. Jak zakończy się ta historia? O tym musicie przekonać się sami.

Nadine Brun-Cosme naprawdę urzeka swoim piórem. Choć jest to opowieść zamknięta w prostych słowach, to nie brak tu wielu emocji, a opisy tego, co czują bohaterowie i w jakich sytuacjach się znajdują, kreują wokół małych czytelników niemalże namacalną atmosferę. Można odnieść wrażenie, że tę aksamitność i soczystość listka czujemy własnymi zmysłami, a strach i pragnienie bohaterów wydają się wręcz wylewać poza strony książki, z pewnością także za sprawą pięknych i bardzo nastrojowych ilustracji. Podobnie jak w pierwszej części, tu również można odnieść wrażenie, że natura poniekąd reaguje na emocje Małego i Dużego Wilka. Tam, gdzie pojawia się strach i niepokój, więcej jest czerni i szarości, a wraz z pozytywnymi emocjami w grafiki wkrada się jakby więcej blasku, nawet jeśli wokół bohaterów bieleje śnieg. Całość jest przepiękna i niesie naprawdę wzruszające przesłanie. Nie ma przecież nic piękniejszego, niż wywołanie uśmiechu na twarzy przyjaciela!

Z całego serca polecam książkę „Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść” do lektury z dziećmi już od 4. roku życia.

Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
Metryczka:
  • autor – Nadine Brun-Cosme
  • ilustrator – Olivier Tallec
  • tłumacz – Jadwiga Jędryas
  • Wydawnictwo Dwie Siostry
Zajrzyjcie także tu:

Duży Wilk i Mały Wilk – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/duzy-wilk-i-maly-wilk-i-listek-ktory-nie-chcial-spasc.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *