Wielka księga supermocy
3+,  7+,  9+,  Książki

Wielka księga supermocy – recenzja

Ach, któż z nas nie chciałby mieć supermocy… Umiejętność latania, widzenia przez ściany czy nadludzkiej siły z pewnością byłyby bardzo przydatne. Czy jednak supermoce to wyłącznie zdolności magiczne, nadprzyrodzone i niespotykane? Czy nie jest tak, że nasze talenty czy cechy charakteru również mogą być taką supermocą? Zajrzyjcie razem z nami do świetnej książki „Wielka księga supermocy”, która nie tylko sprawi, że każdy z nas poczuje się kimś wyjątkowym, ale także pomoże dzieciom pracować nad pewnością siebie! Zapraszamy do naszej recenzji.

Susanna Isern to ceniona w wielu krajach pisarka i psycholog. W wyniku połączenia dwóch pasji stworzyła wiele wspaniałych książek dla dzieci, które pomagają w pracy nad inteligencją emocjonalną i społeczną najmłodszych. Już wkrótce swoją premierę w Polsce będzie miał kolejny tytuł tej wybitnej autorki. 17. marca 2021r. na półki w księgarniach trafi „Wielka księga superskarbów”. Nie mogliśmy nie wykorzystać tej okazji i postanowiliśmy przypomnieć Wam „Wielką księgę supermocy”, która jest jednym z naszych ulubionych tytułów. Dlaczego? Dlatego, że dzięki niej każdy młody czytelnik może stać się superbohaterem!

W „Wielkiej księdze supermocy” poznacie osiemnaścioro dzieci. Każde z nich podzieli się z czytelnikami czymś, co uważa za swoją wyjątkową cechę. Elena snuje niesamowite opowieści, którymi przenosi przyjaciół w magiczne krainy, gdzie przeżywają ciekawe przygody. Marc każdego dnia patrzy na świat przez różowe okulary, widząc zawsze szklankę do połowy pełną. Marina ma niezwykły talent muzyczny, Lucia opowiada świetne dowcipy, a Mateo uwielbia czytać książki. I choć na pierwszy rzut oka każda z tych umiejętności wydaje się być całkiem zwyczajna, to jest ona… supermocą!

Wielka księga supermocy
Wielka księga supermocy
Wielka księga supermocy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Autorka w swoich krótkich opowiadaniach pomaga dzieciom zobaczyć w sobie kogoś wyjątkowego. Stworzeni przez nią bohaterowie pokazują młodym czytelnikom, że każda nasza zdolność, pasja czy cecha naszego charakteru jest czymś niezwykłym, czymś co sprawia, że jesteśmy… SUPER! Może to być odwaga czy też umiejętność odnajdywania się w nowych sytuacjach. Może być to pasja do gotowania, wytrwałość czy świetna pamięć! W końcu każdy z nas jest w czymś dobry.

Susanna Isern stworzyła naprawdę wyjątkową książkę. „Wielka księga supermocy” jest absolutnie cudowna. Autorka sięgnęła po coś z pozoru zwykłego i dodając szczyptę magii uczyniła to czymś niezwykłym. Owszem, każda umiejętność, o której przeczytacie jest nieco podkoloryzowana, ale ma to swój urok – w końcu książka opowiada o supermocach! Dzięki tej odrobinie fantazji dzieciom łatwiej będzie zobaczyć w opisywanych zdolnościach ich wyjątkowość. Co ważne, na końcu książki znajdziecie listę, która pomoże Waszym dzieciom zastanowić się nad własnymi supermocami. Lista ta jest nieograniczona i zaprasza młodych czytelników do zajrzenia w głąb siebie.

Wielka księga supermocy

Pisząc o „Wielkiej księdze supermocy” nie sposób nie wspomnieć o ilustracjach. Roccio Bonilla stworzyła absolutnie fenomenalane, całostronicowe grafiki, które pełne są pozytywnej energii i ciepła. Każdy z bohaterów prezentuje na nich swoje supermoce w absolutnie niebanalny, a niejednokrotnie również bardzo zabawny sposób. Dzięki tym pięknym obrazkom lektura tej książki jest nie tylko wartościowa, ale także niezwykle przyjemna.

Gorąco polecam „Wielką księgę supermocy” wszystkim dzieciom już od 3. roku życia. Ciekawa jestem, jakie odkryjecie w sobie superzdolności po lekturze tej ciekawej książki!

Wielka księga supermocy
Wielka księga supermocy
Metryczka:
  • autor – Susanna Isern
  • ilustrator – Rocio Bonilla
  • tłumacz – Jowita Maksymowicz-Hamann
  • wydawnictwo – Mamania

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *