Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
5+,  7+,  Książki

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta – recenzja

Zbliża się wiosna i już niedługo pisanie o zimowych książkach będzie passé. Póki co jednak marzec nadal zaskakuje nas przymrozkami i opadami śniegu (nawet na Dolnym Śląsku, gdzie biała zima jest raczej wyjątkiem aniżeli regułą), pozwólcie więc, że zabiorę Was wprost na zaśnieżoną ulicę Słonecznikową, by pokazać Wam, jak pięknie książki mogą zainspirować do kreatywnej i radosnej zabawy w rodzinnym gronie. Zerknijcie do naszej recenzji opowieści „Słonecznikowa 5. Zimowa uczta”!

O wiosennych, letnich i jesiennych przygodach mieszkańców Słonecznikowej 5 pisałam całkiem niedawno. Każdy z tomów, poświęconych perypetiom Lilki, Krzysia, Adasia i ich rodziców wywoływał w nas mnóstwo radości i podsuwał wiele nowych pomysłów na radzenie sobie z niepogodą i nudą. Przyznam, że bardzo ciekawa byłam tej zimowej części, głównie dlatego, że tam gdzie mieszkamy śnieg i typowo zimowa aura jest, no cóż, raczej rzadkością. Byłam pewna, że bohaterowie książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik podsuną nam wiele inspiracji na zerwanie z narzekaniem na brak śniegu i szarówkę. I wiecie co? Nie pomyliłam się ani trochę!

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jakie tym razem zabawy wymyślili Lilka, Krzyś i Adaś? Mieszkańcy Słonecznikowej sami zrobią śnieg, nie zrażając się zupełnie brakiem opadów za oknem. Wspólnie stworzą przedstawienie, w którym baśń o Królowej Śniegu zmienią w opowieść o nawiedzonym zamku. Nie zabraknie także rodzinnego pieczenia pierników, ciepłego kakao i zimowego szaleństwa, gdy w końcu na dworze pojawi się biały puch. Wszystko zaś podane zostało w przyjemny, pełen beztroski i rodzinnego ciepła sposób.

Opowiadania w książce „Słonecznikowa 5. Zimowa uczta”, tak jak i w poprzednich częściach są krótkie i radosne, idealne do przeczytania przed snem. Pełne kreatywnych pomysłów, podpowiadanych przez dziecięcą wyobraźnię, z pewnością wywołają uśmiech na twarzach młodych czytelników. My bardzo lubimy tę serię i polecamy ją każdemu! I autorka miała rację – najnowszy tom to, nie przesadzając, prawdziwa… zimowa uczta 🙂 !

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Metryczka:
  • autor – Aniela Cholewińska-Szkolik
  • ilustrator – Marta Kulesza
  • Wydawnictwo Wilga
Zajrzyj także tu:

Słonecznikowa 5 – recenzja serii

Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *