Eksplodujące kotki
12+,  Gry planszowe i karciane

Eksplodujące kotki – recenzja gry karcianej

Dziś przychodzę do Was z recenzją świetnej, przezabawnej imprezowej gry karcianej dla młodzieży i dorosłych. Jest to tytuł, który wywołuje niemałe emocje, dużą ekscytację, salwy śmiechu i z pewnością idealnie sprawdzi się jako rozrywka w czasie luźnych spotkań w gronie znajomych czy rodziny, ale także na pikniku bądź w zasadzie w dowolnym momencie, gdy nuda zaczyna wkradać się w czas wolny. Jeśli więc lubicie gry karciane, koty, meksykańskie jedzenie i macie w sobie odpowiednią dawkę poczucia humoru i dystansu, to koniecznie zerknijcie na „Eksplodujące kotki”.

Zasady tej gry są banalnie wręcz proste. Cel jest jeden – macie przeżyć. Gracze zgromadzeni wokół stosu kart ciągną po kolei karty z wierzchu talii. Jeśli wyciągniecie eksplodującego kotka to, no cóż, umieracie, wybuchacie w powietrze, przegrywacie, a reszta graczy ma szansę poczuć smak zwycięstwa. Wygra jednak tylko jeden z Was – ten, który doczeka momentu, gdy ostatni eksplodujący kotek ukryty w talii wyeliminuje wszystkich przedostatniego z graczy. Nie jest jednak tak, że biernie czekacie na swą przegraną (lub wygraną). Zagrywajcie karty z ręki, wpływając na rozgrywkę i losy przeciwników. Co możecie zrobić, by nie paść ofiarą spektakularnej eksplozji? Wystarczy użyć jednej z kart specjalnych:

  • POTASUJ – wywołaj burzę elektromagnetyczną, podsuń kotkom międzywymiarową kuwetę albo przywołaj desant pierdonietoperzy – pomogą Ci potasować talię i sprawić, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej nieprzewidywalna!
  • ATAKUJ – odpal krabapultę bądź obudź misiozaura i zmuś kolejnego gracza do rozegrania dwóch tur z rzędu.
  • PRZYSŁUGA – użyj podstępu, by zmusić innego gracza do oddania Ci wybranej karty.
  • CO KRYJE PRZYSZŁOŚĆ – wykorzystaj moc prosiorożca, koziego maga lub enchilady z mięsem jednorożca i obejrzyj dyskretnie, co kryją trzy wierzchnie karty stosu. Być może pozwoli Ci to uniknąć nadchodzącego niebezpieczeństwa?
  • POMIŃ – ucieknij na królikoraptorze bądź uruchom napęd hiperkozi i zakończ swą turę bez dobierania karty.
  • ROZBRÓJ – dezaktywuj eksplodujące kotki kanapkami z kocimiętką, mizianiem po brzuchu lub kototerapią. Dzięki temu Twój wyrok zostałnie odrobinę przesunięty w czasie (a kto wie, może wybuchający kot zdąży wcześniej unicestwić Twoich przeciwników!).
  • NIE, NIE, NIE – sięgnij po kanapkę z rezygnacją, pokojową nagrodę niebla czy przepowiednię Niestradamusa i anuluj wszystkie efekty zagranych wcześniej kart.
  • KOCIE KARTY – zagraj dwie takie same, aby zabrać wybranemu graczowi losową kartę i wzmocnij swą siłę w walce o przetrwanie.

Gra jest przezabawna, dość emocjonująca i stosunkowo krótka. Same karty są solidne i zaprojektowane z potężną dawką eksplodującego humoru! Nie będę ukrywać, tej gry nie można brać serio! Już same ilustracje są mocno karykaturalne, podobnie jak ich opisy. Bez dystansu i tolerancji do czarnego humoru nie siadajcie więc do stołu – ta gra jest stworzona po to, by się śmiać, wczujcie się więc w jej klimat i dajcie się porwać wybuchowej rozrywce!

„Eksplodujące kotki” to gra, którą polecam graczom od 12. roku życia. Znajdziecie ją na TaniaKsiazka.pl

Eksplodujące kotki
Eksplodujące kotki
Eksplodujące kotki
Eksplodujące kotki
Eksplodujące kotki
Metryczka:
  • autor – Matthew Inman, Shane Small I Elan Lee
  • Wydawnictwo Rebel

Szukasz innych świetnych gier planszowych lub karcianych? Zajrzyj na TaniaKsiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *