Jak to działa?
3+,  5+,  Książki

Jak to działa? – recenzja

„Jak to działa?” to seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, która w formie całokartonowych książeczek z otworami pokazuje maluchom tajemnice, które skrywają się we wnętrzu najbardziej interesujących je pojazdów i nie tylko. Do tej pory ukazały się części, dotyczące budowy ludzkiego ciała i rakiety, dziś zaś chciałam pokazać Wam te, poświęcone tyranozaurowi i traktorowi. Jesteście ciekawi? To zerknijcie do naszej recenzji!

Jak to działa? Dinozaur

Nie ma co ukrywać, dinozaury to coś, co fascynuje każdego przedszkolaka. Każdy jest ciekawy, jak właściwie wyglądały te prehistoryczne, wielkie gady. Swoją przygodę w poznawaniu ciekawostek, dotyczących dinozaurów warto zacząć właśnie od książeczki z cyklu „Jak to działa?”. Dlaczego? Ilość ciekawostek jest tu świetnie zbilansowana i idealnie dostosowana do wieku odbiorcy, tak, aby go nie znudzić, a wręcz przeciwnie, zainteresować tajemnicami tego, jak wyglądały i funkcjonowały dinozaury. Co prawda poznamy tu jedynie tyranozaura, ale za to będziemy mogli mu się przyjrzeć w pewnym sensie warstwa po warstwie. Co się działo, gdy tyranozaurowi wypadł ząb? Jak szybko biegał on, goniąc swoją ofiarę? I czy jego mózg był równie wielki jak ciało tego monstrualnego gada? Zobaczcie sami!

Jak to działa? Dinozaur
Jak to działa? Dinozaur
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jak to działa? Traktor

Czy jest tu ktoś, kto nie marzył o tym, by zasiąść za kierownicą traktora? Te duże pojazdy z pewnością budzą zainteresowanie w każdym kilkulatku. Teraz zaś, dzięki książeczce „Jak to działa?” maluchy mają okazję przyjrzeć się ciągnikowi nieco bliżej, w dodatku nie ruszając się z domu! Dzięki stronom z okienkami zajrzą pod maskę i do kabiny traktorzysty, a także rzucą okiem na ciekawą konstrukcję rury wydechowej oraz budowę najróżniejszych maszyn, które mogą być podłączane do ciągnika. Jak wykorzystuje się je do pracy w polu? Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami!

Jak to działa? Traktor
Jak to działa? Traktor

Podsumowanie

Seria „Jak to działa?” jest idealną propozycją dla dzieci od 3. roku życia. Przystępnie opisane ciekawostki, opisujące budowę ciała dinozaura oraz konstrukcję traktora podane są w skoncentrowanej formie, dobrze dostosowanej do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy. Jednak zdecydowanie najciekawszym elementem tych książeczek jest warstwa graficzna, gdzie centralną część każdego obrazka stanowi rysunek właśnie ciągnika i tyranozaura, który strona po stronie, warstwa po warstwie, ukazuje kolejne, interesujące szczegóły, dodając jednocześnie głębi każdej ilustracji. Jestem pewna, że dzieci będą tą formą oczarowane! Polecam do zabawy i odkrywania!

Metryczka:
  • autor – Amelia Hepworth
  • ilustrator – David Sample
  • tłumacz – Patrycja Zarawska
  • Wydawnictwo Wilga
Link do strony wydawcy:

https://www.gwfoksal.pl/jak-to-dziala-dinozaur-praca-zbiorowa-sku23692972f3d3417cb753.html

https://www.gwfoksal.pl/jak-to-dziala-traktor-praca-zbiorowa-sku0f35c3bcad1faa9630af.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *