Magiczny słoik
3+,  5+,  7+,  Książki

Magiczny słoik – recenzja

Dla każdego zmiany bywają trudne, dzieciom również nie jest łatwo odnaleźć się w nowych sytuacjach. W takiej chwili z pomocą przyjść może „Magiczny słoik”! Jest to książka, w której znajdziemy krzepiącą opowieść o tym, że nie zawsze trzeba się bać tego, co nowe. Zajrzyjcie razem z nami do tej ciekawej lektury!

Maciek jest bardzo nieszczęśliwy. Przeprowadził się wraz z mamą, przez co chodzi do nowej szkoły, gdzie czekają na niego nowy nauczyciel i nowi koledzy. Mimo, że wszyscy starają się poprawić humor Maćkowi, chłopiec jest bardzo smutny i zamknięty w sobie. O jego uwagę szczególnie zabiega Malina – koleżanka z ławki. Częstuje Maćka ciastkiem, zaprasza go do gry w piłkę, dekoruje jego wieszak uroczym rysunkiem. Nie udaje się jej jednak poprawić humoru szkolnemu koledze. Dziewczynka mimo wszystko nie daje za wygraną! Malina próbuje sobie przypomnieć co pomogło jej, gdy podobnie jak Maciek, była pierwszy dzień w nowej szkole. Postanawia wraz z Rodzicami przygotować Magiczny Słoik, który kiedyś był dla niej ratunkiem w trudnych chwilach. Czy niecodzienny prezent pomoże chłopcu? Sprawdźcie sami!

Magiczny słoik
Magiczny słoik

„Magiczny słoik” to książka niezwykła! Mówi o przyjaźni, tęsknocie, strachu przed zmianami oraz trudnościach dziecka z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Będzie ona cenną pomocą i dobrym wstępem do rozmowy o przeprowadzce, zmianie szkoły czy innych, ważnych zmianach w życiu małego czytelnika. Dzieci przekonają się, że nie zawsze trzeba się obawiać nowych rzeczy. Dowiedzą się również, że przyjaźń jest jak kwiat – kwitnie tylko wtedy, gdy się o nią dba, oraz że łzy, podobnie jak deszcz, są bardzo potrzebne! Cenię sobie książki dla dzieci, w których autor pokazuje, że strach, smutek i płacz także są istotne, ważne jednak by w gorszych chwilach szukać oparcia wśród najbliższych.

Wartościowej i pięknej opowieści towarzyszą urocze ilustracje. Malina wręcz zaraża uśmiechem z obrazków! Książka jest bardzo ładnie wydana i czyta się ją z dużą przyjemnością. Polecam „Magiczny słoik” wszystkim dzieciom już od 3. roku życia.  

Rakieta
Magiczny słoik
Metryczka:
  • autor – Lara Williamson
  • ilustrator – Becky Cameron
  • tłumacz – Ewa Kleszcz
  • wydawnictwo – Wilga