Świat dźwięków
1+,  2+,  3m+,  6m+,  Książki

Świat dźwięków – recenzja

Naśladowanie odgłosów zwierząt, sprzętów domowych czy instrumentów to często ulubiona zabawa dzieci i rodziców. Niemowlęta bardzo chętnie powtarzają zasłyszane dźwięki – jest to dla nich cenne ćwiczenie, przygotowujące do rozwoju mowy. Książka „Świat dźwięków” będzie wspaniałym wsparciem dla rozwoju dziecięcej komunikacji w najbardziej naturalny dla maluszków sposób, czyli właśnie poprzez zabawę! Zapraszamy do recenzji tej wartościowej książki dla niemowląt!

Nasz Mikołaj uwielbia zabawy dźwiękiem. Nasze ulubione książki onomatopeiczne są w użyciu niemalże codziennie! Bardzo ucieszyliśmy się, gdy na rynku pojawiła się nowość od Wydawnictwa GREG! Książka „Świat dźwięków” naprawdę pozytywnie nas zaskoczyła!

Świat dźwięków
Świat dźwięków

Już na samym początku uwagę zwraca duży format książki. Większość książeczek dla niemowląt jest stosunkowo nieduża, ta natomiast jest naprawdę okazała – jej wymiary to 20,5×20,5cm i ma aż 96 stron. W środku znajdziecie bardzo atrakcyjne ilustracje nadrukowane na sztywnym, dość grubym papierze. Warto podkreślić, że książka jest szyta (nie ma zszywek) i ma zaokrąglone rogi, dzięki czemu małe dzieci mogą bezpiecznie samodzielnie z niej korzystać.

Co znajdziemy w środku książki? Na każdej stronie ujrzycie jeden obrazek – a wśród nich narysowani są zarówno członkowie rodziny jak i przedmioty codziennego użytku, pojazdy, instrumenty czy zwierzęta. Każdy rysunek jest bardzo realistyczny, co pomoże maluchom w rozpoznaniu narysowanych elementów w ich otoczeniu. Warto zaznaczyć, że obrazki przedstawione są na dość mocno kontrastowym tle, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci, które mają słabszy wzrok, chętnie będą je oglądać. Każdej ilustracji oczywiście towarzyszy dźwięk charakterystyczny dla elementu, który dziecko widzi. Niektóre z nich są bardzo zaskakujące i pomysłowe! Wiecie na przykład jak „robi” zupa, naleśnik lub żółw?

Książka „Świat dźwięków” łączy to co najlepsze – atrakcyjne, kolorowe ilustracje, zabawne dźwięki i solidne wykonanie. Z książki moim zdaniem można rozpocząć korzystać już od 3. miesiąca życia i jestem pewna, że będzie ona cieszyć przez lata! Nasz starszy, 6-letni syn bawił się przy tej książeczce równie dobrze jak malutki Mikołajek! Gorąco polecam „Świat dźwięków” każdemu maluszkowi!

Metryczka:
  • ilustrator – Małgorzata Pasterczyk
  • wydawnictwo – GREG
Szukasz innych książek dla niemowląt? Zajrzyj koniecznie tu:

Jano i Wito

Książeczki kontrastowe

Jeden Komentarz