Questions and Answers about Dinosaurs
5+,  7+,  Książki

Questions and Answers about Dinosaurs – recenzja

Są dwie rzeczy, które Kuba uwielbia – dinozaury i książki z okienkami. Gdy więc zobaczyłam „Questions and Answers about Dinosaurs”, czyli książkę z okienkami o dinozaurach, w dodatku od anglojęzycznego wydawnictwa Usborne, wiedziałam, że muszę ją mieć. Byłam pewna, że ten brytyjski wydawca mnie nie zawiedzie, bo do tej pory każdy tytuł Usborne zachwycał mnie jakością wykonania i doborem treści. Czy tak było i tym razem? Zerknijcie do naszej recenzji!

„Questions and Answers about Dinosaurs” to książka, w której znajdziecie ponad 60 okienek, a w nich ukryte odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące prehistorycznych gadów, jakie tylko przyjdą Wam do głowy. Kiedy i gdzie żyły dinozaury? Ile ich było? Który z nich był największy, a który najmniejszy? Jakie odgłosy wydawały? Czy dinozaury pachniały? Który dinozaur miał najwięcej palców i po co była im taka długa szyja? Zapewniam, że takich niezwykłych pytań i jeszcze bardziej fascynujących odpowiedzi znajdziecie tu naprawdę mnóstwo!

Questions and Answers about Dinosaurs
Questions and Answers about Dinosaurs
Questions and Answers about Dinosaurs
Questions and Answers about Dinosaurs
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Ta książka jest przepełniona ciekawostkami z życia prehistorycznych gadów. Czy wiedzieliście, że choć mikropachycefalozaur posiada najdłuższą nazwę, to sam był całkiem maleńki? I że argentynozaur był tak długi, jak trzy autobusy i równie ciężki, jak 14 słoni? Takich niezwykłych faktów z życia dinozaurów jest tu bardzo wiele. I choć mamy w swojej biblioteczce mnóstwo pozycji, poświęconej dinozaurom, to ta naprawdę urzeka wykonaniem. Przyjemne, kolorowe ilustracje, z których na dzieci spoglądają niezwykle sympatyczne gady bardzo umilają lekturę, klapki wykonane są z dobrej jakości tektury (przetrwają więc wielokrotne czytanie, a zapewniam, że dzieci będą wracać do tej książki!), a sama treść zredagowana jest nie tylko ciekawie, ale także z humorem. Przede wszystkim jednak jest to książka, która pozwoli dzieciom przenieść się wprost do jury i kredy, by ruszyć śladami dinozaurów i… wzbogacić słownictwo, bo całość jest naturalnie napisana w języku angielskim.

Świetnym zwieńczeniem tej książki jest krótki sprawdzian wiedzy. A jeśli nadal jesteście głodni ciekawostek ze świata dinozaurów, to wydawnictwo przygotowało dla Was gry, filmiki i przewodniki, które czekają na Was na ich stronie internetowej. Świetna zabawa gwarantowana!

Questions and Answers about Dinosaurs
Metryczka:
  • autor – Katie Dayness
  • ilustrator – Marie-Eve Tremblay
  • Wydawnictwo Usborne
Jeśli szukacie pomocy lub rady w sprawie książek wydawnictwa Usborne, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Blog BookMama

Strona BookMama na Facebooku

Grupa BookMama i książki, które uskrzydlają – Facebook

Zajrzyjcie także tu:

Europe. Usborne Atlas & Jigsaw – recenzja

Fingerprint Activities. Dinosaurs – recenzja

Christmas Activity Book – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *