Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
5+,  7+,  9+,  Książki

Europe. Usborne Atlas & Jigsaw – recenzja

Po raz pierwszy przychodzimy do Was z taką recenzją. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam… puzzle. Nie będzie to jednak zwykła układanka! „Europe. Usborne Atlas & Jigsaw” to puzzle, przedstawiające mapę Europy i skrywające w sobie ogromną ilość ciekawych szczegółów, od zabytków i budynków charakterystycznych dla danych regionów po stroje ludowe czy zwierzęta, które kojarzą się z poszczególnymi krajami. To jednak nie koniec! Oprócz układanki w pudełku znajdziecie również atlas, który skrywa nie tylko mapy, ale także mnóstwo ciekawostek. A wszystko to… w języku angielskim! Ale o tym za chwilę. Zapraszamy Was do naszej najnowszej recenzji.

„Europe. Usborne Atlas & Jigsaw” trafiło w nasze ręce dzięki rekomendacji Anety Grzegrzułki-Kanik. Już samo pudełko kusiło kolorami i było zapowiedzią świetnej zabawy. A jednak to, co skrywało się w środku bardzo nas zaskoczyło. Pierwszą pozytywną niespodzianką była jakość samych elementów układanki. Dość gruba tektura, bardzo ciekawa grafika oraz niezwykle żywe kolory sprawiają, że układanie tych puzzli jest dużą przyjemnością. Co więcej, możecie być spokojni o trwałość elementów – ich wykonanie naprawdę robi wrażenie (wystarczy powiedzieć, że przetrwały spotkanie z naszym młodszym synkiem!). Skupmy się jednak na samej mapie Europy, która pojawi się po ułożeniu puzzli, bo tu naprawdę wiele się dzieje! Co na niej znajdziecie?

Obrazek, który ułożycie skrywa mnóstwo szczegółów. Będziecie mieli okazję przyjrzeć się poszczególnym europejskim państwom, których nazwy podane są w języku angielskim. Co więcej, „Europe. Usborne Atlas & Jigsaw” to puzzle, które zapraszają do dłuższej zabawy z ułożonym obrazkiem. Dlaczego? Na mapie znajdziecie bowiem bogactwo zabytków, zwierząt, roślin i przeróżnych elementów, które są charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Ujrzycie między innymi Wieżę Eiffla, Big Bena, Krzywą Wieżę czy Katedrę Świętego Bazylego. A jak przyjrzycie się dokładnie, to z pewnością znajdziecie również batyskaf, elektrownię wiatrową na środku oceanu, a nawet… kosmodrom! Będzie to również świetna okazja do przećwiczenia angielskiego słownictwa. Taka mnogość szczegółów aż prosi się o zabawę ze słownikiem!

Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Układanka ułożona? To jednak nie koniec! „Europe. Usborne Atlas & Jigsaw” to także świetnie przygotowany atlas, w którym znajdziecie dziesięć map poszczególnych regionów Europy. Zajrzycie do Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii, odwiedzicie Półwysep Iberyjski czy Półwysep Skandynawski oraz wiele innych, fascynujących miejsc, gdzie przyjrzycie się lokalnej historii, zwyczajom czy zabytkom. Nie zabraknie także ciekawostek! Czy wiecie jak powstała flaga Zjednoczonego Królestwa? O czym mówią poszczególne kolory koszulek kolaży w czasie Tour de France? Kto zainspirował Brama Stokera do stworzenia postaci Hrabiego Draculi? O tym właśnie przeczytacie w atlasie, dołączonym do pudełka „Europe. Usborne Atlas & Jigsaw”.

„Europe. Usborne Atlas & Jigsaw” to naprawdę świetnie przygotowany zestaw dla dzieci od 6. roku życia. 300-elementowa układanka i dołączony do niej atlas będą świetną przygodą, w której odwiedzicie różne europejskie państwa. Będzie to okazja do udanej zabawy, a także do doskonalenia angielskiego słownictwa. Spróbujecie nazwać wszystkie kraje, które skrywają się na układance? Znacie nazwy zwierząt, które spotkacie w czasie wycieczki po Europie? Jak brzmią nazwy najsłynniejszych europejskich zabytków? Jestem pewna, że te puzzle i atlas od wydawnictwa Usborne będą świetną motywacją do nauki nowych słówek nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych! Ja sama wiele się przy nich nauczyłam.

Gorąco polecam „Europe. Usborne Atlas & Jigsaw”! Dla nas była to świetna i bardzo pouczająca zabawa.

Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Europe. Usborne Atlas and Jigsaw
Metryczka:
  • autor – Jonathan Melmoth
  • ilustrator – Brian Fitzgerald (atlas) oraz The Boy Fitz Hammond (puzzle)
  • wydawnictwo – Usborne
Jeśli szukacie pomocy lub rady w sprawie książek wydawnictwa Usborne, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Blog BookMama

Strona BookMama na Facebooku

Grupa BookMama i książki, które uskrzydlają – Facebook

Jeśli szukacie recenzji innych tytułów wydawnictwa Usborne, to koniecznie zajrzyjcie tu:

Fingerprint Activities. Dinosaurs – recenzja