Christmas Activity Book
7+,  9+,  Kreatywne,  Książki,  Łamigłówki

Christmas Activity Book – recenzja

Całkiem niedawno pokazywałam Wam jedną z książek z serii Fingerprint Activities od wydawnictwa Usborne. Dziś chciałam zwrócić Waszą uwagę na zupełnie inny tytuł. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Christmas Activity Book”, w której znajdziecie mnóstwo przeróżnych zadań, łamigłówek i kolorowanek. A co najważniejsze, wszystkie są utrzymane w świątecznym klimacie!

Nie wiem czy macie podobnie, ale ja nie jestem w stanie powstrzymać się przed kupowaniem świątecznych książek w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Jest to u mnie główny objaw świątecznej gorączki, ale ponieważ każdy tytuł związany ze świętami jest radością dla całej naszej rodziny, to nie próbuję nawet walczyć z tym nawykiem. Tym razem w nasze ręce za rekomendacją Anety Grzegrzółki-Kanik trafiła książka „Christmas Activity Book”. I muszę przyznać, że skradła ona moje serce już po kilku pierwszych stronach!

Co znajdziecie w środku? Trzeba przyznać, że autorzy naprawdę się postarali, by zapewnić małym czytelnikom udaną świąteczną rozrywkę. W książce umieścili oni bowiem niemal każdy znany nam typ łamigłówek! Nie zabraknie wśród nich zagadek logicznych, ciekawych zadań matematycznych, bożonarodzeniowego sudoku czy zadań z łamaniem szyfrów i kodów. Mało tego, jeśli Wasze dzieci lubią wyszukiwanki, znajdowanie różnic, rozsypanki wyrazowe i labirynty, to je również znajdziecie w „Christmas Activity Book”. To jednak ciągle nie koniec! Między stronami natraficie także na kolorowanki (w tym takie, w których kolory dobierane są na podstawie kodu), świąteczne zagadki oraz bożonarodzeniowe ciekawostki. Pomiędzy zadaniami zaplątało się nawet kilka gwiazdkowych dowcipów.

Christmas Activity Book
Christmas Activity Book
Christmas Activity Book
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jestem pewna, że tak ogromna różnorodność łamigłówek zadowoli każdego małego wielbiciela szarad. Dla mnie jednak ogromną zaletą tego tytułu jest nie tylko świetne zestawienie świątecznych zadań, ale także możliwość umiejętnego przemycenia nauki języka angielskiego w codziennej zabawie. „Christmas Activity Book” to kolejny tytuł wydawnictwa Usbore, w którym proste polecenia oraz świetnie dobrane słownictwo pozwalają w naturalny sposób poszerzyć horyzonty językowe w czasie przyjemnej rozrywki.

Muszę przyznać, że świetnie bawiliśmy się z łamigłówkami w tym zeszycie zadań. Ku mojej ogromnej radości każde zadanie pozwoli dziecku przyswoić słownictwo, związane z świętami Bożego Narodzenia (i nie tylko!). Co ważne, wszystkim łamigłówkom towarzyszą bardzo atrakcyjne i KOLOROWE ilustracje. Jeśli Wasze dzieci lubią książki z zadaniami, to zapewne zgodzicie się ze mną, że trudno znaleźć tytuł, który łączy ciekawe szarady z atrakcyjną szatą graficzną. Na szczęście „Christmas Activity Book” to świetny zbiór zadań, który jest doskonale przygotowany z każdej strony. Jestem przekonana, że będzie on źródłem dobrej zabawy i przyjemną formą nauki nowych słówek!

Gorąco polecam „Christmas Activity Book” wszystkim dzieciom od 7. roku życia. Z pewnością łatwiej będzie korzystać z tej książki dzieciom, które miały już kontakt z językiem angielskim. Gwarantuję jednak, że jest to tytuł przygotowany w sposób, który umożliwia pracę z książką także tym czytelnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką języka. Jeśli jednak macie wątpliwości, szukacie pomocy w tym, jak korzystać z książki lub potrzebujecie porady w odpowiednim doborze tytułu do umiejętności Waszych moli książkowych, to naprawdę warto zwrócić się po pomoc do BookMamy. Nam Aneta Grzegrzółka-Kanik świetnie doradziła!

Christmas Activity Book
Christmas Activity Book
Christmas Activity Book
Metryczka:
  • autor – Rebecca Gilpin, James Maclaine i Lucy Bowman
  • ilustrator – Erica Harrison, Jan McCafferty, Fred Blunt, Emily Beevers, Non Figg, Lauren Ellis i Cecilia Johansson
  • wydawnictwo – Usborne
Jeśli szukacie pomocy lub rady w sprawie książek wydawnictwa Usborne, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Blog BookMama

Strona BookMama na Facebooku

Grupa BookMama i książki, które uskrzydlają – Facebook

Jeśli szukacie recenzji innych tytułów wydawnictwa Usborne, to koniecznie zajrzyjcie tu:

Fingerprint Activities. Dinosaurs – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *