Co widzisz? – recenzja
Czy jako dzieci lubiliście nazywać kształty jakie przybierają chmury? A może bawiliście się cieniami, tworząc na ścianach motyle, wilki lub ślimaki? Jak jeszcze można bawić się wyobraźnią? Zajrzyjcie razem z nami do książki „Co widzisz?”, która zabierze dzieci we wspaniałą wycieczkę po świecie fantazji i kreatywności.
„Co widzisz?” to wspaniała książka o wyobraźni, w której dzieci zostaną zaproszone do kreatywnej zabawy. Wiersze wprowadzą nas do proponowanych przez autorkę aktywności, zaś to właśnie ilustracje będą główną atrakcją. Zadaniem dzieci będzie odszukanie i nazwanie różnych kształtów lub wręcz przeciwnie – stworzenie ich z plam czy bazgrołów! I uwierzcie mi nie będzie w tym nic banalnego. Owszem, pewne wielu z nas bawiło się w ten sposób z chmurami czy cieniami na ścianie, jednak czy próbowaliście znaleźć kiedyś kształty w kałużach lub kroplach deszczu?
Naszą ulubioną zabawą było tworzenie zwierzątek z bazgrołów i plam. Z jednej wcześniej przez nas recenzowanych książek dowiedzieliśmy się, że niektóre komiksowe postacie powstały właśnie z kleksów! Kuba bardzo się cieszył, że miał okazję ponownie pobawić się w ilustratora i nadać drugie życie plamom na kartce.
Bardzo zaciekawił nas również wiersz, w którym musimy uruchomić fantazję i znaleźć różne zastosowania… patyka! To niewiarygodne jak wieloma przedmiotami może być z niepozorny kawałek drewna. A może spróbujecie wymyślić czym może stać się kamień albo rolka papieru toaletowego? My po przeczytaniu tego wiersza staraliśmy się jak najbardziej uruchomić naszą kreatywność.
Wierszyki w książce „Co widzisz?” są dość proste, choć wpadające w ucho i bardzo inspirujące. Natomiast niewątpliwym atutem tej lektury są ilustracje i pomysłowość autorki. Gorąco zachęcam Was, by z zabawą wyjść poza książkę! Możliwości są naprawdę nieograniczone.
Polecam książkę „Co widzisz?” dzieciom od 3. roku życia. Jestem jednak przekonana, że część zabaw będzie się świetnie nadawała również dla starszaków – zwłaszcza zabawa kleksami i bazgrołami! Spróbujcie sami.
Metryczka:
- autor – Klaudyna Sułek
- ilustrator – Klaudyna Sułek
- wydawnictwo – 2B3 Studio