Jagodowy Stempel
3+,  5+,  7+,  Książki

Jagodowy Stempel – nasza kolejna przygoda z listami

Od jakiegoś czasu otrzymujemy listy od Tinki i Florka – Przeskakiwaczy, małych stworków, mieszkających w Jagodowym Lesie. Listy są przepiękne, personalizowane, pełne uroczych detali i mądrych treści. Co więcej, dzieci mają szansę aktywnie włączyć się w listową przygodę, oferowaną przez Jagodowy Stempel. Jak to możliwe? Zerknijcie do naszej recenzji i przekonajcie się sami!

Jagodowe listy to prawdziwe arcydzieła. Każdy z nich, wysyłany dzieciom raz w miesiącu w ramach subskrypcji, opowiada o bieżących przygodach małych Przeskakiwaczy. W sierpniowych mieliśmy okazję przeczytać o leśnym pikniku, w czasie których Tinka i Florek brali udział w najróżniejszych zabawach i zawodach. Nie zabrakło niespodzianek, w postaci przepisów na ekspresowe lody czy lewitujące bańki, a także cudnych upominków, którymi były pachnące gumki do ścierania. We wrześniowych Tinka i Florek opowiedzieli nam o swoich pierwszych dniach w szkole, pracach w ogródku i wycieczce do… Zalipia! Kiedyś oglądałam reportaż o tej niezwykłej miejscowości i malowanych domach, które sprawiają, że jest to wieś urokliwa jak żadna inna. Dzieci mogły także przeczytać co nieco o grzybobraniu oraz znaleźć przepis na kreatywną zabawę, w której z jesiennych zbiorów mogą powstać mebelki i akcesoria do domku idealnego dla tak małych stworzeń, jak korespondencyjni przyjaciele z Jagodowego Lasu.

Dlaczego warto sięgnąć po listy od Tinki i Florka? Powodów jest wiele!

  • Pozwalają one zasmakować dzieciom piękna, płynącego z korespondencyjnej przygody. Nasz Jakub chętnie odpisuje na listy Florka i równie niecierpliwie wygląda kolejnej koperty, wysłanej z Jagodowego Lasu..
  • Każdy list nawiązuje do aktualnej pory roku, uwrażliwia dzieci na zmiany, zachodzące w przyrodzie i pokazuje jak wielkie piękno drzemie w naturze.
  • Opowieści Tinki i Florka obfitują w mądre treści. Nie brak tu ciekawostek, przyrodniczych, ale nie tylko! Przepis na lewitujące bańki jest po prostu świetny, a opis Zalipia zdecydowanie zachęca do zaplanowania rodzinnej wycieczki w tamte strony.
  • Same listy są prawdziwy arcydziełem. Pełne ozdobników, wypukłych naklejek, nadruków stylizowanych na rysunki, jest ucztą dla oka i zaproszeniem do tego, by dzieci również zadbały o oprawę graficzną swoich listów. Mi listy Tinki i Florka bardzo przypominają moje własne korespondencyjne wymiany myśli z kolegami i koleżankami z kolonii i są to naprawdę przemiłe wspomnienia.
  • Listy, dzięki personalizowanym dopiskom, można wykorzystać do aktywnej pracy nad potrzebami dzieci. Sierpniowe były idealnym momentem do zapytania o obawy maluchów przed rozpoczęciem roku szkolnego, zaś wrześniowe mogły posłużyć do zapytania dzieci o ich pierwsze doświadczenia w nowej klasie, szkole czy przedszkolu. Sama treść również może być początkiem rozmów o ważnych sprawach i niełatwych emocjach. Listy z pikniku w Jagodowym Lesie świetnie opisywały zdrowe podejście do rywalizacji! Warto czerpać z takich smaczków, wplecionych w fabułę.
  • Każda korespondencja z Jagodowego Lasu pełna jest przepisów na kreatywną zabawę! Czasem zamknięte są one w samej treści listu, czasem dołączone w formie niespodzianek. Zawsze zaś są to propozycje warte tego, by po nie sięgnąć.
  • Same upominki, choć drobne, są naprawdę trafione w punkt. Gumki, dołączone do sierpniowych przesyłek, znalazły stałe miejsce w piórniku Kuby i śmiem twierdzić, że są jego ulubionymi!
  • Jeśli macie dwójkę dzieci i obawiacie się, że listy od Florka i Tinki są identyczne, zapewniam, że nie są. Owszem, są spójne, nawiązują do tej samej przygody, ale opowiadają ją w inny sposób, gdyż ich bohaterowie (i autorzy!) skupiają się na innych jej elementach i innych emocjach, towarzyszących danej sytuacji. I choć z pewnością chłopcy chętniej wybiorą korespondencję od Florka, a dziewczynki od Tinki, to zachęcam Was do otwartości – oba typy listów są naprawdę zachwycające.

 Nam korespondencyjna przygoda, proponowana przez Jagodowy Stempel, bardzo przypadła do gustu. Jest to nie tylko świetnie doświadczenie dla dzieci, ale także idealny pomysł na niebanalny prezent i wprowadzenie nowego rytuału w codzienność Waszych pociech. Zdecydowanie polecam!

Jeśli myślicie o zamówieniu listów, to mamy dla Was niespodziankę! Z kodem „czytelniczepodworko” czeka na Was 30 % znizki na subskrypcje listów. Znajdziecie je tu:

https://www.jagodowystempel.pl/collections/all/products/przygoda-listowa

Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Zerknijcie także tu:

Jagodowy Stempel – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *