Psierociniec. Kocia lista życzeń
3+,  5+,  7+,  Książki

Psierociniec. Kocia lista życzeń – recenzja

„Psierociniec. Kocia lista życzeń” to najnowsza, czwarta część opowieści o Remiku i jego przyjaciołach. Jesteście ciekawi co tym razem spotkało mieszkańców Psierocińca? Zajrzyjcie razem z nami do tej nowości od wydawnictwa Wilga. Będzie się naprawdę sporo działo!

W pierwszej części Psierocińca poznaliśmy psiego poetę Remika. Jego wiersze miały magiczną moc – wszystko co w nich napisał prędzej lub później się spełniało. Uratował swoją poezją niejednego mieszkańca Psierocińca. W kolejnych tomach czytelnicy przyglądali się przygodom Budzeła, który stracił węch i ruszył na jego poszukiwania oraz Niepieska, który miał kocią rodzinę i nie dopuszczał do siebie myśli, że może być psem. Psi bohaterowie książek od razu budzą sympatię, a same książki są ciepłe i czyta się je z ogromną przyjemnością. Jaka jest czwarta część opowieści o mieszkańcach Psierocińca? O czym przeczytamy w „Kociej liście życzeń”?

Remik został… porwany! I to porwany przez koty. Cedryk i jego koledzy mieszkający w Kociołku (najbardziej kociej wsi) dowiedzieli się o magicznej poezji Remika i postanowili wykorzystać ją do własnych celów. Koty oczekiwały, że Remik napisze wiersz, dzięki któremu ich marzenia o chwale, sławie i wyższości nad psami stałyby się rzeczywistością. Co na to Remik? Czy spełni żądania Rady Wąsatych? Czy przyjaciele Remika z Psierocińca uratują go z kociej niewoli? Sprawdźcie sami!

Psierociniec. Kocia lista życzeń
Kocia lista życzeń

„Psierociniec. Kocia lista życzeń” to ciekawa i ciepła lektura o sile przyjaźni. Mali czytelnicy dowiedzą się, że na serdecznych przyjaciół zawsze można liczyć (nawet jeśli sytuacja wydaje się absolutnie beznadziejna). To jednak nie koniec morałów! Remik pokaże dzieciom, że dobre serce i postępowanie w zgodzie ze swoim sumieniem są najważniejsze.

Podobnie jak poprzednie części, najnowszy tom również czyta się bardzo przyjemnie! Historia jest zabawna i przewrotna, a wiersze Remika jak zawsze – czarujące (i to dosłownie!). Ilustracje Kasi Nowowiejskiej zachwycają, a narysowani przez nią bohaterowie książki skradną serce każdego czytelnika.

Gorąco polecamy „Psierociniec. Kocia lista życzeń” wszystkim małym czytelnikom od 3. roku życia. Bardzo lubimy serię o Remiku i jego przyjaciołach, a jej kolejna część jest równie udana i ciekawa jak poprzednie!

Psierociniec. Kocia lista życzeń
Psierociniec. Kocia lista życzeń
Psierociniec. Kocia lista życzeń
Kocia lista życzeń
Metryczka:
  • autor – Agata Widzowska
  • ilustrator – Kasia Nowowiejska
  • wydawnictwo – Wilga