"Na wsi" i "W dżungli" - recenzja
1+,  2+,  3+,  Książki

„W dżungli” oraz „Na wsi” – recenzja nowości z serii „Mój mały świat”

Wydawnictwo Mamania ma w swoim portfolio wiele ciekawych kartonowych książeczek dla najmłodszych. Mamy większość z nich i bardzo je sobie cenimy. Serię „Mój mały świat” odkryliśmy dopiero niedawno, choć pierwszy tytuł z tego cyklu ukazał się latem 2019r. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam dwie nowości, dzięki którym „Mój mały świat” stał się naszym ulubionym zestawem książeczek z ruchomymi elementami. Zajrzyjcie razem z nami do książek „W dżungli” oraz „Na wsi”.

„W dżungli”

Dwójka podróżników zabierze maluchy w niesamowitą podróż do serca dżungli. Przyglądajcie się uważnie, bowiem tropikalny las pełen jest niezwykłych stworzeń. Kto kryje się wśród gałęzi? Jakie zwierzęta pełzają wśród zarośli? Kogo możemy spotkać w wodzie? Na każdej rozkładówce czeka na Was mnóstwo egzotycznych ssaków, płazów, gadów i owadów. Wytężcie więc wzrok i spróbujcie odnaleźć leniwca, tukana, kapibarę, geparda i wiele, wiele innych zwierząt.

Co ciekawe, poruszając ruchome elementy sprawicie, że dżungla… ożyje! Motyle zaczną fruwać, gepard zniknie gdzieś w zaroślach, a zwierzęta skryte w koronach drzew pokażą się oczom wnikliwych obserwatorów. Mało tego, każda ilustracja pełna jest interesujących i niejednokrotnie zaskakujących szczegółów. Co małpa chce zwinąć z plecaka? Gdzie wędrują mrówki? Sięgnijcie po książeczkę „W dżungli” i sprawdźcie sami!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
„Na wsi”

Tym razem bohaterowie opowieści zabiorą Was na wieś. Będziecie mieli okazję przejechać się traktorem, nakarmić kury czy zagonić owce do zagrody. Sielskie krajobrazy, gospodarskie zwierzęta i mnóstwo ciekawych szczegółów będą gwarantowały świetną zabawę na wiejskim podwórku. Jeśli przyjrzycie się uważnie, to dostrzeżecie małego prosiaczka, który brodzi w błocie oraz królika, który zmyka przed owcami. Kto wie, może nawet dojrzycie myszki, które zadomowiły się gdzieś w stodole?

„Na wsi” to kolejna książeczka z serii „Mój mały świat”, w której za pomocą przesuwnych elementów możemy nadać dynamikę opowieści. Tym razem ożyje gospodarstwo, gdzie owce i psy hasają po łące, krowy leniwie pasą się na pastwisku, a kury czekają na swoje śniadanie. Interaktywna przygoda wśród wiejskich krajobrazów z pewnością będzie świetną zabawą!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowane

„W dżungli” i „Na wsi” to ciekawe książeczki, które łączą w sobie poznawanie przeróżnych ciekawych miejsc z doskonaleniem motoryki i interaktywną zabawą. Ruchome elementy zachęcają do aktywnego korzystania z książeczki. Co ważne, wiele z nich jest dwustronna (co jest rzadkie w tego typu kartonówkach), dzięki czemu lektura jest jeszcze ciekawsza! Patrzcie więc uważnie, by nie przegapić żadnej z ukrytych ilustracji!

Muszę przyznać, że oba tytuły mnie absolutnie urzekły. Są niezwykle starannie przygotowane, a same ilustracje są bogate, kolorowe i bardzo przyjemne dla oka. Gruba tektura i zaokrąglone rogi zapewniają bezpieczeństwo korzystania z książeczek, a przesuwne elementy są bardzo przemyślane i z pewnością zachwycą każdego malucha! Nie mogę sobie odmówić także przyjemności podzielenia się z Wami pewną ciekawostką. Otóż na każdej rozkładówce w obu książkach skryła się… biedronka! Znajdziecie wszystkie?

Gorąco polecam książeczki „W dżungli” i „Na wsi” dzieciom już od 1. roku życia. W naszej opinii są to świetne kartonówki dla najmłodszych i dużą przyjemnością skompletujemy całą serię „Mój mały świat” w naszej domowej biblioteczce.

Metryczka:
  • autor i ilustrator – Allison Black („W dżungli”), Samantha Meredith (“Na wsi”)
  • consultant – Nick Crumpton
  • wydawnictwo – Mamania

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *