Przygody Pippi
3+,  5+,  7+,  9+,  Książki

Przygody Pippi – recenzja

Któż z nas nie zna Pippi? Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z książek dla dzieci. A czy wiecie, że Pippi ma aż 75 lat? Książka „Pippi Pończoszanka” została po raz pierwszy wydana w 1945r. Z okazji 75. urodzin Pippilotty Langstrumpf wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiła wydać „Przygody Pippi”, w których znajdziecie wszystkie tomy historii o najsłynniejszej rudowłosej dziewczynce na świecie!

Pippi to dziewczynka jedyna w swoim rodzaju! Kłamie jak z nut, nie potrafi powstrzymać się od mówienia, szkoła wyraźnie jej szkodzi (po jednym dniu w szkolnej ławce tak przesiąknęła wiedzą, że aż mózg jej chlupotał!), a do tego jest tak silna, że podniesienie konia to dla niej pestka! Może i nie jest najgrzeczniejszym dzieckiem, mimo to ma wyjątkowo dobre serce i bardzo dba o swoich przyjaciół! Uwielbia spędzać czas z Tommy’m i Anniką. Ich wspólne przygody od lat bawią całe pokolenia!

Przygody Pippi
Przygody Pippi

„Przygody Pippi” to wyjątkowe wydanie! Znajdziecie tam trzy tomy opowiadań o małej siłaczce: „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład” oraz „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Co najważniejsze, w książce znajdziemy oryginalne ilustracje Ingrid Vang-Nyman, przy czym pierwszy raz obejrzymy je w kolorze! Dodaje to książce wyjątkowego uroku!

„Przygody Pippi” to książka, która naprawdę nie potrzebuje reklamy! Zabawna historia, przy której śmiać się będą zarówno dorośli jak i dzieci, cudowne ilustracje oraz ponad 300 stron ciekawej lektury to gwarancja dobrze spędzonego czasu! Polecamy dzieciom w każdym wieku – z Pippi się nie wyrasta!

Metryczka:
  • autor – Astrid Lindgren
  • ilustrator – Ingrid Vang – Nyman
  • tłumacz – Krzysztof Chłapowski
  • wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Jeśli szukacie innych klasycznych bajek we wznowionych wydaniach, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Reksio. Wielka księga przygód

Miś uszatek

Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody