Jagodowy Stempel
3+,  5+,  7+,  Książki

Jagodowy Stempel – recenzja

Listy – kiedyś były częstą używaną formą komunikacji, a dziś pocztą dostajemy w zasadzie wyłącznie pisma z urzędów i rachunki. A szkoda, bo ja do dziś pamiętam te wyczekiwanie na wieści od korespondencyjnej przyjaciółki i radość, towarzyszącą otrzymaniu koperty zaadresowanej właśnie do mnie. Gdy więc w moje ręce, a w zasadzie w ręce moich chłopców, trafiły listy, w dodatku napisane przez tajemnicze istotki, które dane było moim dzieciom poznać dzięki niezwykłym opowiadaniom, zachwytom nie było końca. Bo pragnę Was zapewnić, że korespondencja, na której widnieje Jagodowy Stempel to istne dzieła sztuki. Zobaczcie sami!

Zacznijmy może od początku! Kim są przeskakiwacze i dlaczego warto ich zaprosić do życia Waszych dzieci? To małe istoty, może troszkę podobne do krasnoludków czy skrzatów, które żyją między ludźmi niezauważone, a jednocześnie bardzo ciekawe wszystkiego tego, co dzieje się w ludzkich domach. Poruszając się szybkimi skokami, stąd zresztą ich nazwa, pozostają w cieniu, tylko od czasu do czasu zaglądając w nasze okna, by poznać ludzkie zwyczaje i wszystko to, co składa się na naszą codzienność. Tinka i Florek to bliźniacze rodzeństwo przeskakiwaczy, które zgodnie stwierdziło, że w owym cieniu nie zamierza pozostawać. Ich ogromna miłość do ludzi i chęć zawiązania korespondencyjnej przyjaźni były tak silne, że postanowiły napisać listy do wybranych dzieci. Kto wie, może jeden z nich znajdziecie w swojej skrzynce?

Jak zamówić listy od Tinki i Florka? Wystarczy wejść na stronę jagodowystempel.pl i wybrać spośród kilku opcji, które będą najbardziej dostosowane do Waszych potrzeb. Możecie zamówić pakiet startowy, by na początku dać dzieciom szansę na poznanie Tinki i Florka i zobaczyć, czy Jagodowe Listy się u Was sprawdzą. Możecie też zamówić subskrypcję i rozpocząć dłuższą korespondencyjną przygodę. Macie też możliwość wybrania listów, które odnoszą się do konkretnych okazji i świętować z przeszkakiwaczami na przykład urodziny lub sięgnąć po takie, w których Tinka i Florek pomagają uporać się z różnymi uczuciami i wykorzystać je w pracy nad edukacją emocjonalną Waszych pociech. Bez względu jednak na to, jakiego wyboru dokonacie, jestem przekonana, że Wasze dzieci będą listami od Florka i Tinki zachwycone!

Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Sam list, jak i koperta, są prawdziwą ucztą dla oka. Drukowane na grubszym papierze, pisane bardzo przyjemną czcionką, ozdobione są mnóstwem rysunków i naklejek, także tych trójwymiarowych, dzięki czemu urzekają formą i warstwą graficzną. Sama treść jest bardzo przyjazna dziecku i zachęcająca do zawarcia korespondencyjnej wiadomości, bowiem Tinka i  Florek zadają młodemu czytelnikowi wiele pytań, zapraszając ich do listu zwrotnego. Jeśli zaś zamiast samego listu zamówicie paczkę z Jagodowym Stemplem, to w przesyłce znajdziecie również papeterię, kopertę i znaczki w formie naklejek, dzięki czemu Wasze dzieci będą miały szansę zasmakować przyjemności odpowiadania na list Tinki bądź Florka! W Jagodowej Paczce znajdziecie także mini-grę planszową oraz drobny upominek od małych przeskakiwaczy. To jednak nie koniec smaczków, bowiem decydując się na subskrypcję macie szansę dołączyć do listu od Tinki czy Florka napisaną przez siebie treść, w której bohaterowie będą odwoływać się do przygód czy doświadczeń Waszych dzieci. Mogą zapytać o to, jak mijają im pierwsze dni w szkole czy o wakacyjne wyjazdy lub nawiązać do jakiejkolwiek innej sytuacji z życia Waszego dziecka, czyniąc korespondencyjne doświadczenie czymś wyjątkowym!

Gorąco zachęcam Was, by zanim wrzucicie do Waszych skrzynek Jagodowe Listy, zaprosić dzieci do poznania przeskakiwaczy przez dostępne na stronie „Jagodowy Stempel” opowiadania. Pozwalają one nie tylko zauroczyć się światem Tinki i Florka, ale także często odnoszą się do przeróżnych sytuacji, znanych dziecku z jego codzienności. Możecie sięgnąć po te, rozwijające empatię, po te, odnoszące się do różnych emocji, bądź te, związane ze świętami. Im bardziej zaangażujecie się we wspólne czytanie jagodowych bajek, tym radość z pierwszego otrzymanego listu będzie większa. A zapewniam, że opowiadania o Tince i Florku są naprawdę wartościowe, przyjemnie napisane i ciekawe. Sami chętnie po nie sięgamy! A Jagodowy Stempel i Jagodowe Listy polecam każdemu młodemu czytelnikowi w wieku od 3. do 9. lat. To naprawdę fenomenalna przygoda, wydana w pięknej formie i pełna mądrych treści.

Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel
Jagodowy Stempel

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *