3+,  5+,  Książki

Przytulamy się – Ja też! – recenzja książek Hectora Dexeta

Lubicie się przytulać? Nasi synowie są ogromnymi wielbicielami okazywania czułości i z nieskrywaną przyjemnością staramy się zaspokajać ich potrzebę bliskości, otwierając szeroko ramiona i obdarzając ich buziakami, przytulasami i noskami-eskimoskami zawsze wtedy, gdy tylko mają na to ochotę. Co tu dużo mówić, nie potrzebujemy dużej zachęty, by być ze sobą blisko, niemniej z dużą radością sięgamy po wszelkie tytuły, które zapraszają do tego, by zacieśniać rodzinne więzi. A jeśli te książki zupełnie przy okazji mają mnóstwo okienek, dziurek i otworków, przez które można zajrzeć i które zachęcają, by podomyślać się, co kryje się na kolejnej stronie – tym lepiej, bo nasi chłopcy po prostu uwielbiają takie tytuły. I dziś, z dużą przyjemnością, pokażemy Wam aż dwie książeczki, które zachwycają szatą graficzną oraz otulają ciepłem i bliskością. Zerknijcie na „Przytulamy się” i „Ja też!”. Zapraszamy do naszej recenzji.

Przytulamy się

Ta książka wyraża prawdziwy zachwyt nad przytulaniem. Znajdziecie tu naprawdę mnóstwo powodów, bo wpaść w ramiona bliskiej osobie, bowiem każda para rozkładówek tworzy tu osobną, króciutką, a jednocześnie jakże wymowną opowieść o bliskości. Niektórzy przytulają się, by się ze sobą przywitać. Dla innych jest to sposób, by okazać miłość. Czasem otwarte ramiona pomagają się pogodzić, a czasem są najlepszym sposobem na przepędzenie małych straszków i większych strachów… Patrząc na tę skrytą w obrazach opowieść nie sposób się nie uśmiechać, bowiem ciepło płynące z każdej strony wydaje się być wręcz namacalne!

„Przytulamy się” to zdecydowanie tytuł, który zaprasza do okazywania sobie czułości w najróżniejszych sytuacjach. Jest to także książka świetnie oddziałująca na wyobraźnię! Kryjące się na każdej stronie otworki i dziurki z pewnością będą dla młodych odbiorców zachętą, by spróbować przewidzieć, co czeka nas w dalszej części opowieści. Czy jeże się pogodzą? Kto kryje się pod kołdrą? I jak wygląda podwodne przytulanie? Sprawdźcie sami!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Ja też!

„Ja też!” to drugi wydany w tym roku przez wydawnictwo Mamania tytuł autorstwa Hectora Dexeta. I choć tematyka tej uroczej książeczki jest nieco inna niż w „Przytulamy się”, to jest ona równie przyjemna i pełna ciepła! Jak bardzo różnimy się od zwierzaków? Czy tylko my potrzebujemy czasem poczuć się bezpiecznie w ramionach mamy? Czy zwierzęta też szukają czułości? Odpowiedzi na te pytania poszukajcie właśnie na stronach książeczki „Ja też!”.

Podobnie jak w poprzednim tytule, tu także rozkładówki pogrupowane są w pary i zestawiają obrazki, pokazujące, iż świat pełen jest zaskoczeń. Czasem małe kotki zachowują się zupełnie ja niemowlęta, czasem pan z bujnym zarostem może przypominać nam dumnie kroczącego po sawannie lwa, a czasem… No cóż, o innych ciekawych, nierzadko zabawnych, a jednocześnie jakże trafnie zaobserwowanych porównaniach świata ludzi i zwierząt musicie przekonać się sami! A zapewniam, że warto, bowiem „Ja też!” to książka pięknie wydana, pełna soczystych, miłych oku kolorów i dziurek, zachęcających do uruchomienia wyobraźni i zabawy w czasie lektury. Młodzi odbiorcy będą tym tytułem zachwyceni.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Podsumowanie

Nie przesadzę, jeśli powiem, że Hector Dexet nas oczarował! Świetnie zamknął w prostych, a jednocześnie bardzo kolorowych i urzekających estetyką ilustracjach opowieści o czułości, emocjach i uważności, zapraszając najmłodszych i ich rodziców do okazywania sobie bliskości i wnikliwej obserwacji świata i siebie nawzajem. Co więcej, zarówno „Przytulamy się”, jak i „Ja też!” są książeczkami ze wszech stron beztroskimi, przyjemnymi i dającymi dużą radość z lektury. I zapewniam, że pozostaną z Wami na długo, bo nie sposób ich nie pokochać. Polecam obie i z rozkoszą będę do nich wracać z moimi małymi wielbicielami przytulasów!

Ps. Książeczki wydane są na tekturze, nie za grubej, ale gwarantującej trwałość, gdy w swoje ręce wezmą je młodsze dzieci. W mojej ocenie będą idealne dla 3-latków i młodszych przedszkolaków.

Przytulamy się
Metryczka:
  • autor – Hector Dexet
  • ilustrator – Hector Dexet
  • wydawnictwo Mamania
Link do strony wydawnictwa:

https://mamania.pl/pol_m_Hector-Dexet-573.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *