Komu wyślesz uczucia?
12+,  5+,  7+,  9+,  Książki

Komu wyślesz uczucia? – recenzja

Pamiętacie książkę „Co robią uczucia?”? Jest to przepiękna historia, która w pięknych obrazach i prostych słowach zamyka wszystko to, co kojarzy nam się z przeróżnymi emocjami. Nas ta niezwykła opowieść o uczuciach bardzo oczarowała, dlatego z dużą radością przyjęliśmy wiadomość o wydaniu tej cudownej publikacji pod postacią… pocztówek! Zapraszamy do recenzji, w której je pokazujemy i pytamy: „Komu wyślesz uczucia”?

W poręcznym pakiecie „Komu wyślesz uczucia?” znajdziecie 30 pocztówek z ilustracjami i sentencjami, zaczerpniętymi wprost z bestsellera Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając. Poszczególne rozkładówki książki zostały pomniejszone do standardowego wymiaru kartki pocztowej. Awers każdej pocztówki zaprosi Was do refleksji nad poszczególnymi emocjami i tym, co dzieje się z nami, gdy wypełniają one nasze serca. Dokładnie tak jak na stronach książki ujrzycie tu wąchającą szaliki nostalgię, zamkniętą w wysokiej wierzy dumę czy wyobraźnię, przedstawioną z włosami radośnie targanymi przez podmuchy wiatru. Większość kartek przedstawia te przyjemne emocje, łaskoczące w brzuchu bądź otulające, niczym puszysty, ciepły koc. Ale są wśród nich i takie, które pochylają się nad trudnymi uczuciami, tymi, o których nie zawsze chcemy rozmawiać głośno. Być może część z Was zacznie zastanawiać się, po co wśród radosnych kartek te, mówiące o wstydzie, zawiści, kompleksach czy niepokoju. I to prowadzi nas do tytułowego pytania… Komu wyślesz uczucia? Co zrobisz z poszczególnymi kartkami? Podarujesz bliskiej osobie, czy może zawiesisz na lodówce, by każdego dnia swe myśli kierować ku konkretnej emocji?

Komu wyślesz uczucia?
Komu wyślesz uczucia?
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Komu wyślesz uczucia?” to zbiór pocztówek, które można wykorzystać na dziesiątki sposób. Z pewnością świetnie sprawdzą się one w roli kartek urodzinowych czy drobnych upominków dla najbliższych. Część z nich może pełnić rolę walentynki czy ważnego wyznania. Niektóre staną się okazją do wyciągnięcia dłoni i porzucenia sporów. Często bardzo radosne, czasem kierujące myśli ku trudniejszym, nie zawsze przyjemnym chwilom, zawsze piękne i skłaniające do refleksji – właśnie takie są kartki, powstałe na bazie książki „Co robią uczucia?”. Wszystkie wydrukowane na dość grubym papierze, z rewersem przeznaczonym na własne zapiski, są cudowną propozycją dla tych osób, które chciałyby powiedzieć komuś „kocham”, „lubię”, „jestem”, bądź „przepraszam” w piękny i oryginalny sposób.

Polecam każdemu, bo takie kartki po prostu warto mieć w domu, by móc po nie sięgnąć właśnie wtedy, gdy pojawi się potrzeba wyrażenia czegoś istotnego.

Komu wyślesz uczucia?
Komu wyślesz uczucia?
Metryczka:
  • autor – Tina Oziewicz
  • ilustrator – Aleksandra Zając
  • wydawnictwo – Dwie Siostry
Zajrzyj także tu:

Co robią uczucia? – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/komu-wyslesz-uczucia.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci