Umiem rysować pojazdy
3+,  5+,  7+,  Kreatywne,  Książki

Umiem rysować pojazdy – recenzja

Do tej pory naszą ulubioną książką z serii „Umiem rysować” była ta, poświęcona zwierzętom. Teraz jednak znalazła ona silnego konkurenta, bowiem Wydawnictwo Kropka nie spoczęło na laurach i dostrzegając ogromny potencjał tego cyklu wydaje kolejne tytuły. Tym samym po faworyzowanych przez nas zwierzętach, a także lubianych dinozaurach i koniach oraz jednorożcach przyszła kolej na… pojazdy. I nie będę nawet próbować ukrywać, że ta część zdetronizowała wcześniejsze! Zobaczcie sami – oto „Umiem rysować pojazdy”!

W tej części, tak jak w poprzednich, znajdziecie 35 instruktarzy, które w trzech prostych krokach nauczą najmłodszych rysowników tworzyć najróżniejsze pojazdy (choć, o dziwo, nie każdy będzie jeździł, bowiem są wśród nich również te pływające czy latające). I po raz kolejny jestem zadziwiona tym, z jaką łatwością za pomocą zwykłych figur geometrycznych i kresek można stworzyć prawdziwe cuda!

Młodzi odbiorcy zaczną  od prostych rysunków. Najpierw zmierzą się z rysowaniem auta osobowego, kabrioleta czy limuzyny. Potem zaś staną oko w oko z pojazdami, które bez dwóch zdań zachwycą niejednego wielbiciela motoryzacji. Bo czy są ciekawsze eksponaty niż podnośnik, betoniarka, śmieciara, wóz strażacki czy tramwaj?

Umiem rysować pojazdy
Umiem rysować pojazdy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Co ciekawe, w książce „Umiem rysować pojazdy” znajdziecie nie tylko samochody czy wyspecjalizowane pojazdy, ale także helikopter, sterowiec, statek pasażerki, tramwaj czy pociąg. Każdy więc odszuka tu coś dla siebie. Wszystkie rysunki zaś są czytelne, starannie opracowane i stwarzające przestrzeń do rozwinięcia swoich umiejętności w rysowaniu! I jak zawsze na końcu zamieszczone zostały strony z krajobrazami, głównie miejskimi (choć nie tylko!), które możecie wypełnić wszelkimi pojazdami, tworząc własne, utrzymane w motoryzacyjnym klimacie, arcydzieło.

Gorąco polecam książkę „Umiem rysować pojazdy” wszystkim wielbicielom rysunku już od 4. roku życia. A recenzje pozostałych pozycji z tej serii znajdziecie tu:

Umiem rysować zwierzęta – recenzja

Umiem rysować dinozaury – recenzja

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce – recenzja

Umiem rysować pojazdy
Umiem rysować pojazdy
Umiem rysować pojazdy
Metryczka:
  • Autor – Adelina Sandecka
  • Ilustrator – Adelina Sandecka
  • Wydawnictwo Kropka

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci