Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
5+,  7+,  Książki

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce – recenzja

Z wydawnictwem Kropka i ich serią „Umiem rysować” mieliśmy do tej pory okazję nauczyć się rysować najróżniejsze zwierzęta oraz dinozaury. Oba te poradniki rysunku dla najmłodszych świetnie się u nas sprawdziły i dały dużo radości. Dziś chcieliśmy pokazać Wam trzeci tom z tego cyklu. Co kryje część „Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce”? Zerknijcie do naszej recenzji!

Seria „Umiem rysować” to propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym, które z pomocą czytelnych instruktaży chciałyby zacząć stawiać pierwsze kroki w sztuce rysunku. Wydawnictwo przygotowało tytuły z tego cyklu w formie zeszytów – na każdej rozkładówce młodzi odbiorcy mają miejsce na swoje własne rysunki, dzięki czemu nie muszą (choć oczywiście mogą!) sięgać po dodatkowe kartki. Całość przygotowana jest czytelnie i ma za zadanie dostarczyć mnóstwo frajdy podczas rysowania.

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Część, poświęcona koniom, kucykom i jednorożcom przygotowana jest w formie spójnej z poprzednimi tomami. Znajdziecie tu 35 prostych instrukcji, dzięki którym w trzech krokach za pomocą łączenia kresek i figur geometrycznych stworzycie podobizny różnych ras koni oraz zupełnie wymyślonych i fantazyjnych jednorożców. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że choć same rysunki są naprawdę uproszczone, to autorce dość wiernie udało się uchwycić najbardziej charakterystyczne cechy budowy poszczególnych koni i kuców. A strony z jednorożcami? To bajka sama w sobie!

Gorąco polecam książkę „Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce” wszystkim wielbicielom rysunku i koni (także tych baśniowych!). Pragnę jednak podkreślić, że o ile części poświęcone zwierzętom czy dinozaurom faktycznie odpowiadały przedszkolakom, o tyle ten tom wydaje mi się być dedykowany odrobinę starszym dzieciom. Kreska jest nieco trudniejsza, a samo zachowanie proporcji w rysunku może być dość kłopotliwe dla młodszych przedszkolaków. Tę konkretną książkę rekomendowałabym raczej odbiorcom od 6. roku życia.

Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
Umiem rysować konie, kucyki i jednorożce
Metryczka:
  • autor – Adelina Sandecka
  • ilustrator – Adelina Sandecka
  • Wydawnictwo Kropka
Zerknijcie także tu:

Umiem rysować zwierzęta – recenzja

Umiem rysować dinozaury – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/63-umiem-rysowac-konie-kucyki-i-jednorozce


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *