Pola mówi: Pada!
2+,  3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Pola mówi: Pada! – recenzja

Niedawno pokazywałam Wam książkę „Pola mówi: Dzidziuś!”. Dziś mam dla Was recenzję kolejnej części tej świetnej, edukacyjnej serii od wydawnictwa Media Rodzina. Zajrzyjcie razem z nami do książeczki „Pola mówi: Pada!” i zobaczcie jakie przygody czekają tym razem na główną bohaterkę.

Pola uwielbia, gdy pada. Może wtedy ubrać swoje ulubione kalosze i skakać w kałużach. Nie przeszkadza jej nawet to, że odrobinę zmoknie. Innego zdania jest jednak tata Poli. Na szczęście płaszczyk przeciwdeszczowy i parasol uspokajają tatę, a dziewczynka może dalej swobodnie bawić się w deszczu. Co takiego Pola robi wśród kałuż i kropli wody? Cudowna zabawa nie kończy się na chlapaniu i pryskaniu. Pola razem z deszczem tworzy… orkiestrę. Na tym jednak nie koniec! Sprawdźcie jakie inne zabawy wymyśli mała bohaterka książeczki „Pola mówi: Pada!”.

Pola mówi: Pada!
Pola mówi: Pada!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Irene Marienborg stworzyła kolejną świetną opowieść dla najmłodszych. „Pola mówi: Pada!” to książka, będąca pochwałą nieskrępowanej wyobraźni. Jestem przekonana, że każdy z nas uwielbiał skakać po kałużach. Pola pokazuje czytelnikom, że nie jest to jedyna rozrywka, która pomoże polubić deszczową pogodę. Mała dziewczynka znajdzie wiele sposobów na świetną zabawę nawet wtedy, gdy na dworze można solidnie zmoknąć. Kreatywność i entuzjazm Poli są naprawdę godne podziwu!

„Pola mowi: Pada!” to ciekawa książeczka, która pełna jest zabawnych pomysłów. Jestem przekonana, że przygody Poli po raz kolejny będą świetnym przykładem dla najmłodszych. Jednocześnie przypomną one nam, dorosłym, że w deszczu można nie tylko zmoknąć, ale także dobrze się bawić! Dodam jeszcze, że historia napisana jest prostym, dostosowanym do potrzeb małych czytelników językiem, a przygodom Poli ponownie towarzyszą cudne, duże, bardzo kolorowe i pełne radości ilustracji. Czytanie tej książeczki to czysta przyjemność.

Gorąco polecam książkę „Pola mówi: Pada!” maluchom od 2. roku życia.

Pola mówi: Pada!
Pola mówi: Pada!
Metryczka:
  • autor – Irene Marienborg
  • ilustrator – Irene Marienborg
  • tłumacz – Katarzyna Kolasińska
  • wydawnictwo – Media Rodzina
  • data premiery – 16.09.2020
Spodobały Ci się przygody Poli? Zajrzyj tu:

Pola mówi: Dzidziuś! – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci