Niebieskie krzesło
3+,  5+,  Książki

Niebieskie krzesło – recenzja

Niebieskie krzesło – niby nic niezwykłego. Ma cztery nogi, siedzisko i oparcie. No i jest niebieskie. A jednak gdy spojrzymy na nie okiem wyobraźni, może stać się absolutnie wszystkim. Niemożliwe? Żużel i Pyrek udowodnią Wam, że nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie gdy dotyczą one krzeseł (zwłaszcza niebieskich!). Zerknijcie do naszej recenzji.

Żużel i Pyrek idąc po pustyni zauważyli coś dziwnego. Po środku niczego stało niebieskie krzesło. Wystarczyła krótka chwila, by przyjaciele bez bodaj jednego słowa zaczęli niezwykłą zabawę. W mgnieniu oka niebieskie krzesło stało się kryjówką, psim zaprzęgiem czy łódką, w której można się skryć przed krążącymi wokół rekinami. Na jakie jeszcze pomysły wpadną Żużel i Pyrek? I kto przerwie im niezwykłą zabawę na pustkowiu? Sprawdźcie sami!

Niebieskie krzesło
Niebieskie krzesło
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Niebieskie krzesło” to krótka opowieść, zamknięta w prostych słowach i pełnych ekspresji obrazach, którą stworzył francuski artysta Claude Boujon. W Polsce ukazała się ona nakładem wydawnictwa Dwie Siostry w ramach cyklu „Polecone z zagranicy” i od razu skradła nasze serce. Jest to wielka pochwała fantazji i beztroskiej zabawy, dzięki którym zwykłe przedmioty można zamienić w zupełnie niezwykłe zalążki przygody. Nie brakuje tu też ciekawego twistu z udziałem bohatera, który nosi jeden garb i któremu zupełnie brak wyobraźni. Pyrek i Żużel pozostaną jednak sobą – nie zrażą się zupełnie tym, iż dla niektórych niebieskie krzesło jest po prostu krzesłem. Dla nich było wszystkim. I już!

Gorąco polecam tę opowieść do lektury z dziećmi już od 3. roku życia. To cudowna, bardzo ciepła i radosna historia, pełna pięknych i miłych oku obrazów i świetnej treści, niosącej bardzo ważne przesłanie – przy odrobinie wyobraźni każdy dzień może stać się wyjątkowy!

Niebieskie krzesło
Niebieskie krzesło
Metryczka:
  • autor – Claude Boujon
  • ilustrator – Claude Boujon
  • tłumacz – Jadwiga Jędryas
  • Wydawnictwo Dwie Siostry
Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/niebieskie-krzeslo.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci