Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
5+,  7+,  Książki

Rodzina Obrabków i sekret Icjanta – recenzja

Kto był na Poznańskich Targach Książki, ten autorów tej serii mógł poznać osobiście. Można było pójść z nimi do ciupy i zdobyć fenomenalne autografy i wrys ilustratora w nowym tomie Obrabkowych przygód! Tak, dobrze słyszeliście – seria, poświęcona prawdopodobnie najbardziej sympatycznym złodziejom na naszym globie doczekała się czwartej części i to właśnie o niej pragniemy Wam dziś opowiedzieć. Zerknijcie razem z nami, co kryje tytuł „Rodzina Obrabków i sekret Icjanta”!

Paul Icjant miał swoje dziwactwa. Ostatnio jednak zachowywał się jeszcze dziwniej, niż miał to w zwyczaju! Sypiał w ogrodzie na trawniku, a jak wstawał to mamrotał coś o duchach i zjawach, które wchodzą do jego sypialni. Istotnie, gdy Elka postanowiła sprawdzić, co właściwie wyprawia się w domu Icjanta, zauważyła jakieś dziwne, błotniste ślady. Ale czy oby na pewno potwierdzało to teorię Paula o nawiedzonym domu? Elka co prawda nie znalazła duchów w domu Icjanta, na komodzie zauważyła jednak coś, co przykuło jej uwagę… Wielki, błyszczący diament, który bardzo przypominał ten egzemplarz, o którego kradzieży trąbiono ostatnio w prasie. Zanim jednak Obrabkówna zdążyła zwinąć kosztowność, ktoś zwinął… Paul Icjanta! Gdzie zniknął sąsiad Obrabków? I skąd w jego domu wziął się słynny diament? Sprawdźcie sami!

Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

No cóż, nie da się ukryć, że seria poświęcona rodzinie Obrabków nabiera tempa. Każda kolejna część ma w sobie coraz więcej dynamiki i twistów. W najnowszej niemal w każdym rozdziale dzieje się coś, co ma szansę wprawić czytelnika w zdumienie. Nie zabraknie oczywiście Gliny, wytrychów, słodyczy (także tych kradzionych, a jakże!), ciemności, emocji i… listów miłosnych! Ale o tym musicie przekonać się sami!

Jeśli szukacie niebanalnej książki, zrywającej z utartymi schematami, pełnej zaskakujących przygód i charyzmatycznych bohaterów, to „Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” jest tytułem dla Was. Podobnie jak w całej serii, nic tu nie jest oczywiste, humor jest wyborny (i miejscami zupełnie niepoprawny, co całości dodaje ogromnego uroku), a ilustracje mają równie niepowtarzalny charakter co treść. My uwielbiamy tę serię i z największą przyjemnością sięgniemy po kolejne tomy!

Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Metryczka:
  • autor – Anders Sparring
  • ilustrator – Per Gustavsson
  • tłumacz – Agnieszka Stróżyk
  • Wydawnictwo Zakamarki
Zerknij także tu:

Rodzina Obrabków i urodzinowy skok – recenzja

Rodzina Obrabków i złoty diament – recenzja

Rodzina Obrabków i psia sprawa – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://www.zakamarki.pl/produkt/rodzina-obrabkow-i-sekret-icjanta/


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci