Góra Mądrości
3+,  5+,  7+,  Książki

Góra Mądrości – recenzja

Czasem towarzyszy nam uczucie, że czegoś nam w życiu brakuje. Być może czujemy się samotni i potrzebujemy przyjaciela. Być może walczymy z lękami i nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Być może nasze serce skrywa jakieś marzenie, które nie chce się spełnić. I choć rozglądamy się za rozwiązaniem i szukamy pomocy, czasem zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że są one zdecydowanie bliżej, niż mogło nam się wydawać. Dziś chciałabym pokazać Wam piękną książkę dla najmłodszych, która w delikatny, czuły i jakże refleksyjny sposób opowiada właśnie o szukaniu przyjaźni, spełnianiu marzeń i stawianiu czoła lękom. Sprawdźcie razem z nami, co skrywa „Góra Mądrości”. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Lisek i Niedźwiedź spędzali dużo czasu wokół świetlistego drzewa. Lisek bał się ciemności i pod rozłożystymi konarami, rozświetlonymi blaskiem tysięcy świetlików, czuł się po prostu bezpiecznie. Niedźwiedź był związany z tym miejscem, gdyż wcześniej to właśnie tu wypowiedział swe marzenie o spotkaniu przyjaciela. Teraz liczył, że to właśnie w migoczącym świetle, otaczającym ukochane drzewo, jego los się odmieni. Pewna Gąsienica, widząc smutek Niedźwiedzia i niepokój Liska, postanowiła opowiedzieć im o Górze Mądrości, gdzie już niejedno marzenie zostało spełnione. Czy Lisek znajdzie tam sposób na przezwyciężenie lęku przed ciemnością i wyruszy w dalekie podróże, o których tak bardzo marzy? I czy Niedźwiedź znajdzie towarzysza, z którym będzie mógł iść przez życie?

Góra Mądrości
Góra Mądrości
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Nie sposób opisać, jak cudowna jest „Góra Mądrości”. To książka tak piękna, tak ciepła i tak ważna, że po prostu trzeba ją przeczytać. Przesłanie, płynące z tej opowieści jest jednym z najistotniejszych, jakie można skierować do młodych odbiorców. I nie sposób go tu nie przytoczyć, gdyż najlepiej odda ona wartość, jaką niesie ze sobą ten tytuł.

„Wszyscy mamy marzenia. By je spełnić, musimy zrobić coś, co nas do nich przybliży. Musimy wyruszyć w drogę. Czasem bywa ona bardzo trudna. Możemy popełnić niejeden błąd i się rozczarować. Jeśli jednak bardzo się staramy i wierzymy, że nam się uda, wszystko jest możliwe.”*

Tak, „Góra Mądrości” to książka, która uskrzydla. To wspaniała opowieść o podążaniu ku marzeniom, ale nie tylko! Obserwując Liska i Niedźwiedzia dzieci zobaczą, jak potężna siła drzemie w przyjaźni oraz jak piękne owoce daje życzliwość i otwarte serce. Co więcej, ta niezwykle wartościowa i otulająca przyjemnym ciepłem treść została ubrana w absolutnie zachwycającą szatę graficzną, która wspaniale wzmacnia przesłanie tej opowieści, podsycając pozytywne emocje i dając ukojenie w trudnych momentach. Wszystko po to, by pokazać dzieciom, że tak naprawdę mogą… WSZYSTKO!

Z całego serca polecam tę opowieść każdemu. To naprawdę przepiękna, ponadczasowa i bardzo wartościowa historia, która tak słowem, jak i obrazem urzeka i wzrusza. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

Góra Mądrości
Góra Mądrości
Metryczka:
  • autor – Mojo Graffi
  • ilustrator – Mojo Graffi
  • tłumacz – Katarzyna Bielińska
  • Wydawnictwo Wilga

*cytat pochodzi z książki „Góra Mądrości”, Mojo Graffi, Wyd. Wilga 2022, str. 31.

Link do strony wydawcy:

https://www.gwfoksal.pl/gora-madrosci-mojo-graffi-skue19a14d0b6a872df7ef2.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci