Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
12+,  Książki

Smocze Oko. Upadek Bestii. Spirit Animals. Tom 8 – recenzja

„Upadek Bestii. Spirit Animals” to świetny cykl książek dla młodzieży. Co ciekawe, każdy tom serii pisany jest przez innego, słynnego autora. Ósmą część przygód Conora, Abeke, Rollana i Meilin napisał Sarwat Chadda. Autor pochodzi z Londynu i zwiedził wiele zakątków świata. Być może właśnie dlatego spod jego pióra wyszła tak wartka i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, w której nie zabraknie mitów, intryg i magii. Z resztą zerknijcie sami! Zapraszam do recenzji książki „Smocze Oko”.

Conor, Abeke, Rollan i Meilin od wielu dni tkwili pod pokładem statku uwięzieni w śmierdzącej celi. Pojmani przez Przysięgłych, oskarżeni o zbrodnię, której nie popełnili i zdezorientowani, nie mieli pojęcia dokąd płyną. Czuli, że zakon Zielonych Płaszczy czekają niełatwe chwile. W szeregi organizacji wdarli się szpiedzy, którzy uwikłali zakon w zabójstwo cesarza Zhongu. I choć młodzi bohaterowie nie przyłożyli ręki do morderstwa, teraz zakuci w kajdany mogli spodziewać się najgorszego. Jednak żadne z nich nie przypuszczało, że wkrótce to na ich barkach spocznie odpowiedzialność za pokój w Erdasie.

Gdy statek przybił do brzegu, oczom czwórki przyjaciół ukazał się Xin Kao Dai, letni pałac cesarza. Ku zaskoczeniu młodych bohaterów, Song, dawna przyjaciółka Meilin i córka cesarza boleśnie uświadomi ich, w jak głęboko uknutą intrygę zostali wciągnięci. Jak to możliwe, by za śmiercią cesarza i zbliżającą się nieuchronnie wojną stał żal, brak miłości i głęboko skrywana nienawiść? I z jakiego powodu Song pragnęła zgromadzić wszystkie cztery artefakty, potężne symbole więzi? Sięgnijcie po „Smocze Oko” i przekonajcie się sami!

Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Sarwat Chadda stworzył świetną powieść, która wydaje się być idealnym zamknięciem całej serii. Ostatni tom przygód młodych Zielonych Płaszczy pełen jest spisków, dwulicowych czarnych charakterów, nieczystych intencji i ukrytych motywów. Czwórka przyjaciół będzie musiała wykazać się nie lada odwagą i determinacją, by uratować Erdas przed wojną, która niewątpliwie doprowadziłaby do upadku ich świata. Co więcej, na ogromną próbę zostaną wystawione ich więzi ze zwierzoduchami. Czy ich relacje z Wielkimi Bestiami są wystarczająco sile, by wygrać walkę ze złem?

„Smocze Oko” to nie tylko udana książka z gatunku fantasy. To także piękna historia przyjaźni, w której znajdziecie wiele wątków, dotykających przeróżnych dylematów moralnych. Młodzi czytelnicy, śledząc losy bohaterów, przekonają się, że nie zawsze siła jest dobrym wyjściem z eskalującego konfliktu. Będą też mieli okazję do zadania sobie wielu ważnych pytań. Czy lojalność wobec przyjaciół ma granice? Czy strach jest oznaką tchórzostwa? Jak wiele można poświęcić dla dobra wspólnego?

Gorąco polecam „Smocze Oko” wszystkim wielbicielom serii „Upadek bestii. Spirit Animals”. Książkę czyta się jednym tchem. Fabuła jest świetnie zaplanowana, a zwroty akcji są całkowicie nieprzewidywalne, dzięki czemu lektura tej powieści jest dużą przyjemnością.  A jeśli nie znacie jeszcze tego cyklu, to zachęcam, abyście sięgnęli także po wcześniejsze części. Jest to naprawdę fenomenalna, wciągająca i bardzo ciekawie skonstruowana saga dla młodzieży. W mojej opinii naprawdę warto ją przeczytać.

„Smocze Oko” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl  

Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Smocze oko. Upadek Bestii. Spirit Animals
Metryczka:
  • autor – Sarwat Chadda
  • tłumacz – Bartosz Czartoryski
  • Wydawnictwo Wilga

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla młodzieży koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci