Co kryje morze?
3+,  5+,  7+,  Książki

Co kryje morze? – recenzja

Morza i oceany skrywają wiele sekretów. Można je odkryć nurkując, ale można też sięgnąć po książkę „Co kryje morze?” i w niezwykły sposób przyjrzeć się wszystkiemu, co znajduje się w morskich głębinach. Wystarczy zerknąć przez szybkę skafandra lub okienko batyskafu, by poznać przepiękny, podwodny świat. Jak to możliwe? Zajrzyjcie do naszej recenzji, gdzie pokazujemy tę szalenie ciekawą książkę wydawnictwa Tatarak.

Aina Bestard stworzyła przepiękną książkę, która warstwa po warstwie odkrywa sekrety mórz i oceanów. Każda strona przedstawia różne morskie krajobrazy, jednak na pierwszy rzut oka niewiele na nich dostrzegamy. Zwykle widać tylko taflę wody, brzeg lub porastające dno wodorosty. Jednak gdy weźmiecie w dłoń dołączoną do książki kartę z kolorowymi „szkłami”, rozkładówki ujawnią wiele skrytych szczegółów. Zielone szkło nieco wyostrzy obraz. Zaś prawdziwa magia zacznie się, gdy spojrzycie przez szkiełko w masce nurka oraz szybkę w batyskafie. Co ujrzycie?

Dzięki książce „Co kryje morze?” przyjrzycie się mieszkańcom wybrzeża, którzy w zaciszu szuwarów jedzą śniadanie. Sprawdzicie także gdzie żółwie składają swojej jaja i co pomaga małym żółwikom umknąć drapieżcom. Kolorowe okulary pozwolą Wam dostrzec jakie ładunki przewożą wielkie kontenerowce oraz statki pasażerskie. Będziecie mieli również okazję zajrzeć do kryjówek morskich stworzeń. Co mieszka wśród wodorostów? Jakie żyjątka skryły się w muszlach? Kto chowa się w ukwiale?

Co kryje morze?
Co kryje morze?
Co kryje morze?
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Oprócz fenomenalnych, wielowarstwowych ilustracji, w książce „Co kryje morze?” znajdziecie także wiele ciekawostek. Dowiecie się dlaczego czasem w morskich głębinach pojawia się światło. Sprawdzicie jakie ryby potrafią zmieniać kształt. Przyjrzycie się także prawdziwym mistrzom kamuflażu. Wspaniałe jest to, że ciekawa treść spotyka się tu z ilustracjami, które odkrywamy w bardzo oryginalny sposób. Dołączona karta, pełniąca funkcję okularów bardzo aktywizuje młodych czytelników i zachęca ich do zabawy książką oraz poszukiwania przeróżnych, niewidocznych na pierwszy rzut oka szczegółów.

„Co kryje morze?” to piękna książka, która z pewnością zainteresuje małych odkrywców. Niebanalne grafiki pomogą zajrzeć do podwodnych światów i poznać wiele ciekawych faktów, związanych z morskimi zwierzętami. Co jednak ciekawe, książka nie tylko uwrażliwia na przyrodę i pokazuje piękno mórz, ale ma także filozoficzne przesłanie. Czym jest morze? Czy wielkie wody dzielą nas czy może łączą? Jestem pewna, że wspólnie z autorkami tej fenomenalnej lektury znajdziecie odpowiedź na te pytania.

Gorąco polecam książkę „Co kryje morze?” wszystkim dzieciom od 3. roku życia. Dodam jeszcze, że parę dni temu do księgarni powrócił drugi tytuł z tej niezwykle ciekawej serii wydawnictwa Tatarak. Macie ochotę sprawdzić „Co kryje las?”?

Zajrzyjcie koniecznie na stronę wydawnictwa (link znajdziecie TU), gdyż w związku z powrotem książki „Co kryje las?” wydawcy przygotowali świetny konkurs fotograficzny, gdzie można wygrać właśnie egzemplarze tejże publikacji.

Co kryje morze?
Co kryje morze?
Co kryje morze?
Metryczka:
  • tekst – Mireia Trius
  • pomysł i ilustracje – Aina Bestard
  • tłumacz – Monika Lutz
  • wydawnictwo – Tatarak

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci