Jedzie pociąg i Liczydełko
1+,  2+,  3+,  5+,  6m+,  Książki

„Jedzie pociąg” i „Liczydełko” – recenzja

„Jedzie pociąg” i „Liczydełko” to w pewnym sensie debiut wydawnictwa Literatura. Są to ich pierwsze kartonowe książeczki dla najmłodszych czytelników. Uwielbiamy testować wydania dla maluchów! I muszę przyznać, że wspólne dzieła Marcina Brykczyńskiego i Ewy Podleś wyjątkowo przypadły nam  do gustu. Chcecie wiedzieć dlaczego?

„Jedzie pociąg”

Lubicie jeździć pociągiem? A nudzicie się czasem w czasie dłuższej podróży? Pasażerowie, których poznamy w książeczce „Jedzie pociąg” mają swoje sposoby na nudę! Niedźwiedź usilnie próbuje pozbyć się niedźwiedziego zapachu, panda robi się na bóstwo, a słoń puszcza bańki trąbą. Znajdzie się też czas na trochę rozrywki! Pingwin uczy się grać na tubie, niedźwiedź doskonali zdolności kulinarne, struś puszcza latawce, a lemur siedzi pod palmą (a co!). W takim towarzystwie zawsze jest co robić!

Wierszyk „Jedzie pociąg” jest zabawny, przewrotny i wpadający w ucho. Trzeba też przyznać, ze zarówno w opowieści, jak i na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje! Spostrzegawcze dzieci szybko zauważą, że wagony są ułożone tematycznie, a ich pasażerowie mają ze sobą coś wspólnego! Warto też zwrócić uwagę na otoczenie zwierzaków – jest ono pełne ciekawych, czasem nawet zaskakujących szczegółów. Wytężcie oko, a jestem pewna, że spędzicie z tą książeczką fajne chwile!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
„Liczydełko”

W „Liczydełku” znajdziecie dziesięć zabawnych wierszyków, namawiających dzieci do doskonalenia umiejętności liczenia. O czym będziecie mieli szansę przeczytać? Maluchy poznają między innymi kurę, która zniosła jajko. Ale zaraz, zaraz! Gdzie ono się podziało?! Zobaczycie też trzy świnki, które nieustannie gubią drogę do domu. Będą też krasnoludki, które układają się do snu. Sprawdzicie też, czy będzie co jeść, gdy kucharek będzie… sześć!

Bardzo spodobało mi się, że niektóre z wierszyków nawiązują do znanych przysłów, rymowanek lub baśni! Świetne jest również to, że każda rymowanka kończy się matematyczną zagadką. Mało tego, na końcu znajdziecie wyszukiwankę. Krótko mówiąc – w książeczce jest wszystko to, co dzieci lubią najbardziej!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowanie

 „Liczydełko” i „Jedzie pociąg” to bardzo udane nowości od wydawnictwa Literatura. W środku znajdziecie ciekawe, zabawne i zapadające w pamięć wierszyki oraz bardzo atrakcyjne i dopracowane ilustracje. Obie książki są bardzo przyjemne dla oka. Jednocześnie każda z nich jest inna. W książeczce „Jedzie pociąg” mamy wiele postaci, mnóstwo szczegółów i sporo akcji. Dzięki temu starsze dzieci chętnie sięgną po nią i poczytają ją razem z młodszym rodzeństwem (nasz 6-letni Kuba często do niej zagląda razem z Mikołajem). „Liczydełko” ma spokojniejsze ilustracje, niemniej stawia przed małym czytelnikiem wiele ciekawych zadań!

Naszym zdaniem obie książki są świetne! Są bardzo starannie i estetycznie wydane na grubym kartonie. Mają również zaokrąglone rogi, więc maluchy mogą z nich bezpiecznie korzystać. Polecamy je małym czytelnikom już od 6. miesiąca życia.

Metryczka:
  • autor – Marcin Brykczyński
  • ilustracje – Ewa Podleś
  • wydawnictwo – Literatura
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci