Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
5+,  7+,  Książki

Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower – recenzja

Serii „Jano i Wito” prawdopodobnie nie trzeba Wam przedstawiać. Te kartonowe książeczki z elementami sensorycznymi już od dłuższego czasu podbijają serca najmłodszych czytelników. Dziś chciałam Wam pokazać nowość, która z pewnością ucieszy dzieci, które „wyrosły” z dotychczas wydanych przygód tego sympatycznego rodzeństwa. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower”, która dla odmiany skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Nam ten tytuł bardzo przypadł do gustu!

Zbliżają się urodziny Wita. Chłopiec nie może doczekać się wieczornego przyjęcia! Gdy rano pod dom przyjeżdża wielka ciężarówka, Wito i Jano są przekonani, że tajemnicza przesyłka odebrana przez tatę musi skrywać prezent dla solenizanta. Chłopcy wykorzystują chwilę nieuwagi rodzica i zakradają się do garażu, by sprawdzić co to za niezwykły pakunek schował tam tata!

Tu warto wspomnieć, że Wito od dawna ma jedno marzenie. Z całego serca pragnąłby dostać rower! Jest tylko jeden problem. Wito marzy o granatowym rowerze, a paczka, którą odebrał tata jest… cała różowa! I choć chłopiec nie chce sprawić nikomu przykrości, to czuje, jak w środku wzbiera w nim złość. Jano widzi, że jego brat jest smutny z powodu odkrytej niespodzianki i wpada na pewien pomysł. Czy uda mu się poprawić humor Wita i uratować urodzinową imprezę? Sprawdźcie sami!

Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower” to książka, która bardzo spodobała się naszemu Kubie. Zabawna, a jednocześnie pełna emocji i nieoczekiwanych niespodzianek fabuła łączy się tu z ciekawym zaproszeniem do ćwiczeń poprawnej wymowy. Jak to możliwe? Wiola Wołoszyn postanowiła zamienić w tekście wszystkie rzeczowniki z literą „R” na proste obrazki. Dzięki temu dzieci mogą włączyć się w lekturę opowieści, a jednocześnie w zupełnie niezauważalny sposób trenować wymowę problematycznej głoski.

Co ważne, książka jest tak przygotowana, że mogą z niej korzystać zarówno dzieci z wadą wymowy jak i te, które nie mają trudności z głoską „R”. Z pewnością najnowsza przygoda Jana i Wita znajdzie wśród młodych czytelników wielu zwolenników. Jest to naprawdę świetnie napisana, prosta książeczka, która w trafiony sposób łączy przyjemne z pożytecznym.

Oczywiście w przygodach Jana i Wita nie mogło zabraknąć ilustracji Przemka Liputa! „Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower” to książka, która po prostu musiała zostać wzbogacona grafikami tego świetnego rysownika.  I o ile przywykliście do prostych (choć bardzo atrakcyjnych) obrazków z poprzednich części, to spieszę z informacją, że w tej książce ilustracje są bardziej złożone. To bardzo istotne, gdyż tytuł jest przecież skierowany do starszych czytelników. Tym samym na obrazkach więcej się dzieje, znajdziecie na nich sporo szczegółów, jednak sama kreska jest spójna z tą, którą zobaczymy w poprzednich częściach przygód chłopców.

Gorąco polecam książkę „Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower” czytelnikom od 5 roku życia. Pamiętajcie, że nie jest to tytuł skierowany wyłącznie do dzieci z wadami wymowy – absolutnie każdy może sięgnąć po tę nowość. Jeśli jednak Wasze małe pociechy mają problem z wymową głoski „R” to zachęcam, by lekturę książki zacząć od końca. Znajdziecie tam parę cennych wskazówek, ułatwiających korzystanie z książki, w których autorka zdradza także kilka sposób na aktywizację języka poprzez zabawę. Dzięki temu nauka głoski „R” wspólnie z Janem i Witem będzie jeszcze bardziej efektywna!

Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Metryczka:
  • autor – Wiola Wołoszyn
  • ilustrator – Przemek Liput
  • wydawnictwo – Mamania
Szukacie recenzji innych książek o przygodach Jana i Wita? Zajrzyjcie tu:

„Jano i Wito w trawie” oraz „Jano i Wito na wsi” – recenzja

Jano i Wito na wakacjach – recenzja

Jano i Wito. Zapach Świąt – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci