Cień w błękicie
3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Cień w błękicie – recenzja

„Cień w błękicie” to wzruszająca opowieść o matczynej miłości, dziecięcych lękach i odwadze. To także historia o marzeniach i dorastaniu zamknięta w uroczym picturebook’u. Zajrzyjcie razem z nami do tej wyjątkowej książki.

Małe pisklę po wykluciu mogło schować się w puszyste i ciepłe pióra swojej mamy. Czuło się wtedy bezpiecznie. Brakowało mu bliskości za każdym razem, gdy mama wylatywała z gniazda, by zdobyć pożywienie. Jednak z upływem czasu lęk przed nieznanym stawał się coraz mniejszy, a ciekawość świata coraz większa. Maluch z zachwytem patrzył na szybujące pod niebem ptaki, które przypominały cienie na błękitnym tle. Jego pragnienie, by latać szybko jednak znikło, gdy zobaczył jak pisklak z sąsiedniego gniazda został wypchnięty przez mamę poza granice bezpiecznego domu. Czy pierzasty bohater odważy się jeszcze marzyć o lataniu? Czy znów zapragnie zostać cieniem w błękicie?

Książka Doroty Suwalskiej to wzruszająca opowieść o… dorastaniu! Dzieci, czytając o losach małego pisklaka będą miały okazję zobaczyć, że każdy boi się nowych doświadczeń i zmian. Mali czytelnicy przekonają się również, że warto być ciekawym świata i nie wolno pozwolić, by strach nas ograniczał.

Cień w błękicie
Cień w błękicie
Czytelnicze PCzytelnicze Podwórko recenzje książek dla dzieciodwórko

„Cień w błękicie” to przepięknie wydany picturebook. Duży format książki pozwolił na to, by na ilustracjach wiele się działo. Każdą stronę wypełnia śliczny obrazek Anny Simeone. Ilustracje są kolorowe, pełne szczegółów, ale przede wszystkim wspaniale dopełniają one opowieść. Nie brak na nich również emocji, które towarzyszą bohaterom opowiadania na każdym kroku.

Muszę przyznać, że bardzo spodobała mi się ta książka. „Cień w błękicie” to wzruszająca, ciepła i wartościowa historia. W moim odczuciu pomoże ona dzieciom zmierzyć się z lękiem przed zmianami w ich życiu. Warto sięgnąć po tę lekturę! Jest piękna, cieszy zarówno oko, jak i serce. Uwielbiam takie książki!

Gorąco polecam „Cień w błękicie” czytelnikom od 3. roku życia.

Cień w błękicie
Dorota Suwalska
Cień w błękicie
Dorota Suwalska
Metryczka:
  • autor – Dorota Suwalska
  • ilustrator – Anna Simeone
  • wydawnictwo – Zielona Sowa
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci