Ich troje. Przygoda w chmurach
2+,  3+,  Książki

Ich troje. Przygoda w chmurach – recenzja

Trudno o przygodę, gdy aura za oknem nie zachęca do spacerów, a burza wisi w powietrzu, prawdopodobnie czekając na pozbawionych parasola piechurów, by zesłać z nieba strugi deszczu. Ale jest książeczka, która pomoże rozwiać burzowe chmury i wprowadzić nieco koloru w szary krajobraz. Jesteście ciekawi jaka? „Ich troje. Przygoda w chmurach” to kontynuacja opowieści o pewnej trójce przyjaciół, tym razem bardziej kolorowa i jeszcze weselsza. Zerknijcie do naszej recenzji!

Melonik i parasol już nie mieli posępnych min. Radośnie bawili się z nowopoznanym przyjacielem, wiosennym wietrzykiem, który figlarnie wiał między obłokami. Na prawo i lewo rozdawali uśmiechy, witając się z ptakami i latawcami, których nie brakowało na słonecznym niebie. Jednak nagle wśród chmur pojawiło się coś niezwykłego. Coś, co napędziło parasolowi i melonikowi solidnego stracha! Na szczęście wietrzyk rozpoznał kolorowych towarzyszy i szybko wyjaśnił przyjaciołom, że to jedynie napełnione helem balony. Tylko skąd się one tam wzięły?! Sprawdźcie sami!

Ich troje. Przygoda w chmurach
Ich troje. Przygoda w chmurach
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Każde dziecko (i każdy rodzic!) wie, że ucieczka balona łamie małe serce tak samo, jak upuszczony lód czy cukierek, który wpadł prosto w piasek czy kałużę. Łzy się leją, małe piąstki zaciskają ze złości lub smutku, i niewiele jest w stanie pomóc. Gdyby wtedy na drodze zrozpaczonego malucha i balona-uciekiniera stanęła trójka przyjaciół z opowieści Ewy Szefer, uśmiech szybko wróciłby na twarz dziecka! „Ich troje. Przygoda w chmurach” to bowiem historia niezwykle prawdziwa, choć to nie dzieciom uciekły zbłąkane balony. Nie zmienia to jednak faktu, iż bohaterowie tego krótkiego, wierszowanego utworu rozbawią małych czytelników i pokażą, że zawsze warto pomagać!

„Ich troje. Przygoda w chmurach” to kontynuacja przygody nietypowych przyjaciół. I z przyjemnością muszę stwierdzić, że tak tekst, jak i ilustracje są tu bardziej dopracowane i jeszcze przyjemniejsze. Każdy z bohaterów jest tu bardziej wyrazisty, jakby milszy dla oka, a cudne kolory baloników wprowadzają dużą radość w tę opowieść. Jest to idealna historia na takie burzowe, ponure dni!

Polecam do rodzinnego czytania z dziećmi już od 2. roku życia.

Ich troje. Przygoda w chmurach
Ich troje. Przygoda w chmurach
Metryczka:
  • autor – Ewa Szefer
  • ilustrator – Paweł Gierliński
  • Warszawska Firma Wydawnicza
Szukacie recenzji poprzedniej książeczki Ewy Szefer? Zajrzyjcie tu:

Ich troje – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *