Ocieplenie klimatu
12+,  7+,  9+,  Książki,  Popularno-naukowe

Ocieplenie klimatu – recenzja

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że zmiany klimatu stają się coraz bardziej odczuwalne. Zimą coraz rzadziej pada śnieg, a lata są niezwykle upalne. Gdy „dołożymy” do tego coraz więcej gwałtownych zjawisk pogodowych śmiało możemy stwierdzić, że tak źle chyba jeszcze nie było! Czym grozi nasilający się efekt cieplarniany? Jak zapobiec ekologicznej katastrofie? Zajrzyjcie razem z nami do świetnej książki „Ocieplenie klimatu”, która w przystępny sposób pokaże dzieciom co mogą zrobić, by uratować naszą planetę!

Maluchy chętnie obserwują świat i zmieniającą się przyrodę. Wiele z nich nie miało jednak okazji doświadczyć śnieżnej zimy. Być może część z Was uzna, że nie jest to przecież taki duży problem, jednak „Ocieplenie klimatu” to książka, która pokaże czytelnikom, że zmiany w środowisku mogą doprowadzić do wielu poważniejszych, katastrofalnych wręcz konsekwencji.

W tej nowości od wydawnictwa BABARYBA przeczytamy o wielu ważnych z punktu widzenia ekologii kwestiach. Dzieci będą miały okazję poznać różne strefy klimatyczne i przeczytają, co może wpływać na zmianę warunków, panujących na Ziemi. Dowiedzą się także czym jest efekt cieplarniany i jakie nasze działania doprowadziły do jego nasilenia. Mali czytelnicy zobaczą również w jaki sposób produkowana jest energia i dlaczego warto ją oszczędzać!

Ocieplenie klimatu
Ocieplenie klimatu
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

W  książce „Ocieplenie klimatu” nie zabraknie też wielu ciekawostek. Czy wiecie czym jest ślad węglowy? Zastanawialiście się może jak duży wpływ na środowisko ma… zakup spodni? Ile gazów cieplarnianych emitowanych jest podczas produkcji 1 kilograma wołowiny? Odpowiedzi na te wszystkie pytania (oraz wiele innych) znajdziecie właśnie czytając „Ocieplenie klimatu”!

Co zaskoczyło nas najbardziej? Nie mieliśmy świadomości, że produkcja mleka, a nawet sama hodowla krów związana jest z uwolnieniem do atmosfery tak dużej ilości gazów cieplarnianych. Dowiedzieliśmy się również, że w ciągu ostatnich 150 lat poziom wód w morzach i oceanach podniósł się aż o 20 cm. Zmobilizowało nas to do wprowadzenie w życie kilku ważnych zmian. Co zrobić, by ratować naszą planetę? O tym również przeczytacie w książce „Ocieplenie klimatu”!

Cieszę się,  że pojawia się coraz więcej lektur, mówiących o ekologii, ochronie środowiska i konieczności wprowadzenia zmian w naszych zwyczajach i zachowaniach. Jest to konieczne, by nasze dzieci czy wnuki mogły cieszyć się życiem na pięknej i bezpiecznej planecie. „Ocieplenie klimatu” jest świetną książką, która bardzo dokładnie omawia temat zmian klimatycznych. Jest napisana bardzo przystępnym językiem i opatrzona świetnymi ilustracjami. Jestem pewna, że zaciekawi każdego, zarówno przedszkolaka, jak i dzieci w wieku szkolnym czy nawet dorosłych! Dużo ciekawej treści, świetnie dobrane i przedstawione zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz bardzo atrakcyjne wydanie sprawiają, że naprawdę warto mieć tę książkę w swojej bibliotece!

Wydawnictwo BABARYBA rekomenduje książkę „Ocieplenie klimatu” czytelnikom od 8. roku życia. W mojej opinii można zdecydowanie sięgnąć po tę książkę nawet z 6-latkami. Na pewno część przedstawionych faktów będzie wymagała dodatkowego wyjaśnienia, ale według mnie na ekologię nigdy nie jest za wcześnie!

Ocieplenie klimatu
Ocieplenie klimatu
Ocieplenie klimatu
Metryczka:
  • autor – Kristina Scharmacher-Schreiber
  • ilustrator – Stephanie Marian
  • tłumacz – Katarzyna Łakomik
  • wydawnictwo – BABARYBA
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci