Myśli Teo
3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Myśli Teo – recenzja

Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie mieszkają myśli? I czy mieszkały tam zanim zaczęliście o nich myśleć? Teo ma podobne wątpliwości! Przeczytacie o nich w książce „Myśli Teo” od wydawnictwa Hokus-Pokus. Zajrzyjcie razem z nami to tej filozoficznej książki dla najmłodszych.

Mały Teo w deszczowy dzień ma pewien problem. Zastanawia się gdzie mieszkają jego myśli! Ma też wątpliwość, czy jego myśli mieszkały tam od zawsze. Może wprowadziły się dopiero, gdy zaczął o nich myśleć? A może wcześniej, podobnie jak on, mieszkały w brzuchu u mamy? A co się stanie z myślami gdy dorośnie? Im Teo dłużej się zastanawia nad swoimi myślami, tym więcej pytań pojawia się w jego głowie.

„Myśli Teo” to fascynująca książka dla małych filozofów. Dzieci w każdym wieku nieustannie poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania. Dzięki takim książkom jak ta, autorstwa Agaty Królak mali czytelnicy mają szansę poczuć, że ze swoimi wątpliwościami i ciekawością nie są sami! Jest przecież Teo, który też nie wie jeszcze wszystkiego i bardzo chce się dowiedzieć jak najwięcej!

Niewątpliwie treść „Myśli Teo” będzie świetnym początkiem rozmowy o funkcjonowaniu mózgu, powstawaniu myśli i wszystkim, co z tym związane. Prosty, a jednocześnie ciekawy tekst, w połączeniu z uroczymi ilustracjami sprawiają, że „Myśli Teo” przegląda się z dużą przyjemnością. Ponadto książka bardzo zachęca dzieci do zadawania pytań i podążania za interesującymi je sprawami. Świetnie, że są takie książki, gdyż właśnie dzięki nim mali odkrywcy czy filozofowie nie ustają w trudach i chcą ciągle sięgać po więcej!

Polecam tę książkę wszystkim małym filozofom już od 3. roku życia!

Metryczka:
  • autor – Agata Królak
  • ilustrator – Agata Królak
  • wydawnictwo – Hokus-Pokus