Pampiludki na Szlaku Szczęścia
5+,  7+,  9+,  Książki

Pampiludki na Szlaku Szczęścia – recenzja

Niełatwo jest wytłumaczyć dzieciom niektóre zagadnienia wiary chrześcijańskiej. Czym jest Królestwo Niebieskie? Co to znaczy, że Pan Bóg nam błogosławi? Dlaczego cisi na własność posiądą ziemię? Jakie są tajemnice wiary? By pomóc wytłumaczyć maluchom zawiłości chrześcijaństwa, warto sięgnąć  po książeczki o Pampiludkach. To ciekawa seria od wydawnictwa Dreams, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób tłumaczy prawdy wiary. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Pampiludki na Szlaku Szczęścia”, która wprowadza małych czytelników w zagadnienia Ośmiu Błogosławieństw.

Pampilia to baśniowa kraina, w której mieszkają serdeczne pampiludki. Alimemek, Gideon i jego pupil Tup-Tup oprowadzą czytelników po ich niezwykłej, małej ojczyźnie. Znajdziemy tam Rzeczkę Szszsz, Jezioro Chlup, Las Cii, Góry Ho-Ho oraz Wzgórze Łaski, na które prowadzi Szlak Szczęścia. To właśnie ten szlak co roku pokonują pampiludki, by zdobyć wyjątkową nagrodę. Zanim jednak dowiemy się jakie przygody czekały na małych śmiałków w czasie tej wyprawy, nasi bohaterowie wytłumaczą małym czytelnikom czym są błogosławieństwa.

W książce „Pampiludki na Szlaku Szczęścia” znajdziemy 10 opowiadań, które pomogą dzieciom zrozumieć czym są błogosławieństwa i dlaczego są tak ważne. Historia Alimemka i Gideona jest opowiedziana bardzo ciekawie. Chłopcy są serdecznymi przyjaciółmi i spędzają razem wiele czasu. Pewnego dnia poznają Sarę. Kim jest tajemnicza dziewczynka? Dlaczego Sara czuje się bogata, pomimo że nic nie ma na własność? 

Pampiludki na Szlaku Szczęścia
Osiem Błogosławieństw

Mali bohaterowie w kolejnych rozdziałach pokazują, jak ważne w życiu jest bycie dobrym człowiekiem. Mali czytelnicy zobaczą dzięki im przygodom, że czasem warto pozwolić sobie na to, by się posmucić. Przekonają się również, że nie warto się złościć ani samemu wymierzać sprawiedliwość. Co więcej, dzieci nauczą się, że łatwo jest sprawić komuś przykrość, trudniej zaś naprawić swoje błędy, gdy się już kogoś skrzywdzi. Gideon, Alimemek i Sara pokażą także, że cisza może być źródłem pięknych doświadczeń.

„Pampiludki na Szlaku Szczęścia” to niezwykle ciepła i wartościowa opowieść. Książka jest napisana prostym, przystępnym językiem. Historia Sary, Gideona i Alimemka jest bardzo ciekawa, przepełniona pozytywną energią i wartościowym przekazem. Przygody bohaterów są wzbogacone bardzo ładnymi, kolorowymi, baśniowymi ilustracjami. Pampiludki budzą ogromną sympatię i z dużą przyjemnością będziemy sięgać po kolejne części ich przygód.

Uważam, że „Pampiludki na Szlaku Szczęścia” będą świetną lekturą dla dzieci od 5. roku życia. Moim zdaniem książka ta będzie także ciekawym sposobem na rodzinne przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej. Gorąco polecam!

Pampiludki na Szlaku Szczęścia
Pampiludki na Szlaku Szczęścia
Pampiludki na Szlaku Szczęścia
Alimemek, Gideon i Sara
Metryczka:
  • autor – Asia Olejarczyk
  • ilustracje – Agnieszka Filipowska
  • wydawnictwo – Dreams
Wkrótce napiszemy o kolejnych przygodach Papiludków. A już teraz książki Asi Olejarczyk kupić możecie tu: