Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
3+,  5+,  Książki

Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać – recenzja

Teraz moje dzieci zasypiają całkiem chętnie, a wieczorne rytuały przychodzą nam z łatwością, jednak nie zawsze tak było. Bywały dni, kiedy absolutnie wszystko było bardziej atrakcyjne, niż mycie zębów czy przebieranie się w piżamę. Gdybym wtedy wpadła na taki pomysł, jaki w swojej książce opisuje Gabriela Rzepecka- Weiß, z pewnością byłoby nam dużo łatwiej 😉. Dlatego dziś,  z myślą o wszystkich wieczornych maruderach i ich rodzicach, pragnę pokazać Wam książkę „Szalona gra w rób to co ja, czyli Franek i Felek idą spać”. Jestem pewna, że stanie się ona dla wielu inspiracją! Zresztą, zobaczcie sami!

Franek i Felek to bracia. Zawsze są pełni energii i chętnie spędzają czas na wspólnej zabawie. Mniej chętnie dają się zagonić do łóżka – w końcu każdego dnia jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Właśnie dlatego rodzice chłopców wymyślili ciekawą zabawę, która nie tylko jest dla całej rodziny źródłem ogromnej uciechy, ale także stała się sposobem na przyjemne pożegnanie kończącego się dnia. Zachęcając chłopców do powtarzania różnych czynności, wspólnie skaczą na jednej nodze, próbują polizać się po brzuchu, robią fikołki i… udają ośmiornicę w kąpieli, ścigają się w ubieraniu piżamy i śpiewają przy myciu zębów. Wszystko po to, by przygotowania do snu upłynęły w ciepłej, pełnej radości, rodzinnej atmosferze. Z jakim efektem? Sprawdźcie sami!

Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać

„Szalona gra w rób to, co ja” to książka o prostej fabule, która zaprasza dzieci to przemiany wieczornych przygotowań do snu w pełną radości zabawę. Aktywności, proponowane przez autorkę, łączą prostą gimnastykę ze szczyptą wygłupów, wplatając we wszystko czynności składające się na wieczorną toaletę. Wszystko zaś ubrane zostało w rymy oraz absolutnie przeurocze i niezwykle dynamiczne ilustracje.

Całość zaś jest naprawdę udana i z pewnością jest ciekawą propozycją do wprowadzenia nowych wieczornych rytuałów, które pomagą spożytkować nadmiar energii i pozwolą zaprosić do przygotowań do snu nawet najbardziej żywiołowego kilkulatka. Róbcie wspólnie śmieszne miny, udawajcie ulubione zwierzęta, spróbujcie zaklaskać stopami, by za chwilę zamienić wieczorną kąpiel w szaloną zabawę, a mycie zębów w niezwykłą przygodę. Jestem pewna, że wspólnie z Frankiem i Felkiem nie tylko odczarujecie zasypianie, ale także zacieśnicie rodzinne więzi i spędzicie razem miło czas!

Gorąco polecam książkę „Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać” rodzicom energicznych kilkulatków. Tę udaną nowość znajdziecie na Taniaksiazka.pl.

Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać
Metryczka:
  • autor – Gabriela Rzepecka-Weiß
  • ilustrator – Piotr Stachera
  • Wydawnictwo Dwukropek

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *