W muzeum
3+,  5+,  Książki

W muzeum – recenzja

Sztuka często wzbudza w nas silne emocje. Płaczemy w teatrze czy w kinie. Bywa, że określone dźwięki muzyki sprawiają, że czujemy gęsią skórkę lub wzruszenie. Nierzadko melodie przywołują w nas różne wspomnienia. A czy podobne uczucia mogą wzbudzać obrazy czy rzeźby? Czy wyprawa do muzeum może być pełną emocji przygodą? Susan Verde i Peter H. Reynolds pomogą Wam znaleźć odpowiedzi na te pytania! Zerknijcie do naszej recenzji książki ich autorstwa i sprawdźcie, jakie cuda kryją się „W muzeum”!

Pewna dziewczynka postanowiła obejrzeć muzealną wystawę… Szybko odkryła, że każdy obraz miał jej coś do powiedzenia, choć w całym budynku panowała cisza. Pewna tancerka zaprosiła dziewczynkę do tańca, inne dzieło również stało się okazją do wirowania, choć z baletem nie miało zupełnie nic wspólnego… Tu ze zdobionych ram płynął namacalny wręcz smutek, tam praca artysty zachęcała do strojenia min i wygłupów. Co jeszcze odkryje nasza bohaterka w muzealnych murach? Co ją zaskoczy? Sprawdźcie sami!

W muzeum
W muzeum
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„W muzeum” to kolejna, ukazująca się nakładem wydawnictwa Mamania nowość, która w absolutnie fenomenalny sposób rozbudza w dzieciach wrażliwość na sztukę. Przy współpracy Susan Verde i Petera H. Reynoldsa (którego być może kojarzycie ze wspaniałej książki „A to”) powstał piękny utwór, który tak tekstem, jak i ilustracjami zachęca młodych czytelników do eksperymentowania ze sztuką. Na grafikach z pewnością rozpoznacie dzieła wielkich mistrzów. Nie zabraknie wśród nich „Gwiaździstej nocy” van Gogha, „Myśliciela” Rodina czy „Krzyku” Muncha. Czy dzieła te sprawią, że Wasze pociechy poczują to samo, co bohaterka opowieści? A może obrazy i rzeźby wywołają w nich zupełnie inne emocje?

Z dużą przyjemnością czytaliśmy tę rymowaną opowieść. Kuba z zainteresowaniem przyglądał się ilustracjom, próbował nazywać uczucia, które towarzyszyły mu w czasie lektury i z chęcią porównał przedstawione na grafikach dzieła z fotografiami oryginałów, które wyszukaliśmy później w Internecie. Myślę, że książka ta stanie się dla wielu maluchów początkiem niezwykłej przygody ze sztuką. Bardzo przyjemny, lekki tekst oraz ciekawe grafiki, stawiające w centrum uwagi muzealne zbiory i uczucia, które wzbudzają one w głównej bohaterce sprawiają, że książka „W muzeum” to naprawdę godna polecenia propozycja dla najmłodszych. A zakończenie tej opowieści jest naprawdę fenomenalne, zapraszające do zabawy formą i odważnego sięgnięcia do wyobraźni, by stworzyć coś, co być może kiedyś podziwiać będziemy właśnie w muzeum. Kto wie? 😊

W muzeum
W muzeum
W muzeum
Metryczka:
  • autor – Susan Verde
  • ilustracja – Peter H. Reynolds
  • tłumacz – Zofia Raczek
  • Wydawnictwo Mamania
Link do strony wydawnictwa:

https://mamania.pl/product-pol-852-W-muzeum.html

Zajrzyjcie także tu:

A to – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci