Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
5+,  7+,  9+,  Książki,  Popularno-naukowe

Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie – recenzja

Mamy różne rodzaje map. Są mapy topograficzne, polityczno-administracyjne, gospodarcze czy choćby mapy pogody, którym przypatrujemy się planując wycieczki. Są też mapy… niezwykłe i to właśnie o nich opowiadamy w naszej recenzji. Zajrzyjcie do wpisu, poświęconego arcyciekawej nowości od Wydawnictwa Mamania, noszącej dość enigmatyczny tytuł. Co kryją w sobie „Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie”?

Książka, której autorką jest Sarah Sheppard to zbiór dziewiętnastu map. Owszem, znajdziecie wśród nich mapy administracyjne, czyli te bardziej klasyczne, ale stanowią one jedynie dodatek, który czeka na Was na końcu tego niezwykłego atlasu. Niezwykłego, gdyż skrywa on przede wszystkim mapy niebanalne, wyjątkowe, pokazujące wszystko to, co pobudza dziecięcą wyobraźnię, rodzi ciekawość świata i zachęca do poszukiwań, wędrówek oraz odkrywania tego, co nieodkryte. Jak to możliwe, by za pomocą map tak bardzo przemówić do dziecięcej potrzeby poznawania? Wystarczy zabrać małych czytelników w wyjątkowe podróże! Pierwsza z nich przeniesie Was wprost do kopalni kamieni szlachetnych. Zobaczycie, w których zakątkach świata będziecie mieli szansę znaleźć rubiny czy szafiry. Sprawdzicie również, gdzie przechowywane są największe brylanty świata. A już chwilę później przeniesiecie się do miejsc tajemniczych, budzących grozę lub wręcz przeciwnie, ciekawość i fascynację. Zajrzycie do Trójkąta Bermudzkiego, poszukacie Atlantydy, a kto wie, może nawet przywitacie się z Wielką Stopą! To jednak nie koniec zaskakujących wędrówek!

Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie” to książka, która łączy ciekawie przygotowane mapy ze zbiorem fascynujących faktów, związanych z poruszanym tematem. Przyjrzycie się terenom, na których spotkać można najbardziej jadowite oraz najgroźniejsze zwierzęta. Przekonacie się, że mały komar bywa równie niebezpieczny jak lew czy… rekin ludojad! Rzucicie okiem na najwyższe szczyty świata, a także udacie się wprost na dno największych rowów oceanicznych. Sprawdzicie, w jakich rejonach kuli ziemskiej najczęściej drży ziemia oraz przeczytacie czym jest Pacyficzny Pierścień Ognia. Każda rozkładówka pokaże Wam tę samą mapę w zupełnie nowym ujęciu i zaprosi Was w niezwykle interesującą podróż po globie, a wszystko w towarzystwie wielu ciekawostek! Który pirat nosił pod czapką podpalony kawałek liny? Kto zaprzyjaźnił się z członkami plemienia kanibali? Co ma wspólnego liściołaz żółty z Indianami? Sięgnijcie po „Niezwykłe mapy” i sprawdźcie sami!

Wszyscy jesteśmy zgodni – „Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie” to najciekawszy atlas w naszej domowej biblioteczce. Nie znajdziecie tu map, pokazujących ukształtowanie terenu. Nie zobaczycie tu najciekawszych budowli czy zabytków świata. Znajdziecie tu za to coś zdecydowanie cenniejszego! Udacie się w miejsca, których próżno szukać w atlasach geograficznych. Wspólnie z Krzysztofem Kolumbem odkryjecie nowe lądy, razem z piratami będziecie szukać skarbów, przyjrzycie się mieszkańcom Rowu Mariańskiego i odwiedzicie wyspę-dzidziusia. A to wszystko w towarzystwie świetnie zredagowanych ciekawostek i zabawnych, ładnie opracowanych ilustracji. Nie zabraknie też interesujących dodatków. Na wyklejce bowiem ujrzycie flagi wszystkich Państw świata, a tuż obok spisu treści znajdziecie zbiór grafik, które mogą posłużyć jako wyszukiwanka. Czy będziecie w stanie odnaleźć wszystkie obrazki na ilustracjach w dalszej części książki?

Gorąco polecam „Niezwykle mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie” wszystkim dzieciom od 6. roku życia. Będzie to naprawdę ciekawa czytelnicza przygoda.

Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Metryczka:
  • autor – Sarah Sheppard
  • tłumacz – Ewa Wojciechowska
  • Wydawnictwo Mamania

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *