Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
12+,  9+,  Książki

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką – recenzja

Czy jako dzieci marzyliście, by należeć do jakiegoś tajnego klubu? A może sami taki klub założyliście? Potrzeba przynależności towarzyszy nam w zasadzie przez całe życie. Świetnie, jeśli uda się ją zaspokoić. A gdy przy okazji towarzyszy temu realizacja pasji, tym lepiej! Dziś chciałabym Wam pokazać książkę, która zaprosi Was do elitarnego (a w dodatku tajnego!) stowarzyszenia. Ma ono kodeks, znak i przyświeca mu piękny cel, jakim jest promowanie czytelnictwa i dzielenie się wartościową literaturą. Co zrobić, by być jego członkiem? Zajrzyjcie do naszej recenzji, w której uchylamy rąbka tajemnicy oraz pokazujemy „Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką”.

Część z Was pewnie kojarzy Bajkochłonkę. Pod tym pseudonimem skrywa się Julita Pasikowska-Klica, ceniona przez nas recenzentka literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także wydawca i autorka. „Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” jest realizacją jej dziecięcego marzenia, a także świadectwem ogromnego zaangażowania i pasji, jaką jest pisanie o książkach. Co ciekawe, jest to publikacja, którą Wy, czytelnicy, będziecie współtworzyć! Ale zacznijmy może od początku, bowiem to właśnie na pierwszych stronach tej książki znajdziecie to, co stanowi jej ogromną wartość.

„Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” to książka dla młodzieży, która pragnie pisać o literaturze. Znajdziecie tu mnóstwo ważnych wskazówek, które pomogą młodym ludziom wyruszyć w swoją recenzencką podróż. Dowiecie się kim tak naprawdę jest recenzent i dlaczego wielu z nich decyduje się na podjęcie trudu, jakim jest krytyka literacka. Wspólnie z autorką zastanowicie się nad tym, jak powinna być skonstruowana recenzja, co warto w niej uwzględnić, a czego nie powinniście w niej zamieszczać. Poznacie budowę samej książki, podstawowe gatunki literackie, a także będziecie mieli okazję przyjrzeć się sylwetkom kilku recenzentów, których warsztat czy sposób prezentacji książek warty jest uwagi. Jednak najciekawsze jest to, że „Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” to nie tylko poradnik czy instruktaż, a projekt. W dodatku projekt kompletny!

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jak już wspomniałam, książka Bajkochłonki zaprosi Was w szeregi pewnego klubu. Mowa o Stowarzyszeniu Recenzentów Książek. Brzmi dumnie, prawda? Pierwsze wzmianki o klubie znajdziecie już na samym początku zeszytu. Kilka słów od autorki, kodeks oraz wskazówki będą jednak zaledwie wstępem do wspólnej przygody. W dalszej części książki bowiem znajdziecie puste arkusze recenzji,  które pomogą Wam stawiać pierwsze kroki w roli krytyka literackiego. Nie zabraknie w nich oczywiście szablonu metryczki oraz miejsca na ocenę gwiazdkową. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające wypracować własny styl jeszcze zanim zdecydujecie się na stworzenie swojej przestrzeni w Internecie. To jednak ciągle nie koniec, gdyż do książki dołączona jest także tajemnicza, zalakowana, czarna koperta. Co znajdziecie w środku? Krótki list i… bilet! Gdzie on Was zaprowadzi? O tym musicie przekonać się sami!

Gorąco polecam „Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” wszystkim młodym czytelnikom, którzy chcieliby pisać o książkach. Jest to publikacja, w której znajdziecie wiele cennych rad, przekazanych w lekki, przyjemny i humorystyczny sposób. Ta pozbawiona moralizatorskiego i belferskiego tonu narracja jest tu nie bez znaczenia, bo przecież mało kto lubi być pouczany, zwłaszcza gdy w jakiejś dziedzinie stawia pierwsze kroki. Ta książka z pewnością zachęci nastolatków do recenzenckiej przygody i będzie świetnym prezentem dla wszystkich tych, którzy kochają czytać. W dodatku jest po prostu świetnie przygotowana, starannie przemyślana i bardzo ładnie wydana. A te drobne smaczki, jak list czy bilet sprawiają, że odbiorca ma szansę poczuć się jak bohater spisku czy członek tajnego klubu, co jest w mojej opinii wisienką na torcie!

A czy wiecie, że do końca maja na stronie Wydawnictwa Sto Stron „Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” możecie kupić z 35% rabatem? Wystarczy w koszyku wpisać kod rabatowy „maj”. Co Wy na to 🙂 ?

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką
Metryczka:
Znacie już „Zielony Latawiec”? To pierwsza książka, autorstwa Bajkochłonki. Możecie o niej przeczytać tu:

Zielony Latawiec – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci