Mądrale. Zeszyty edukacyjne z naklejkami.
3+,  5+,  Kreatywne,  Książki

Mądrale – recenzja zeszytów edukacyjnych z naklejkami dla 3-latków

Widzieliście już „Mądrale”? Są to cudowne zeszyty z zadaniami dla 3-latków, które poprzez zabawę pomagają rozwijać logiczne myślenie, zdolności grafomotoryczne, wyobraźnię, koncentrację i spostrzegawczość. Co ważne, każda z książeczek dotyka innego tematu. „Biedronka Pi” oswoi dzieci z liczbami i figurami geometrycznymi, „Spacer” uwrażliwi małych czytelników na otaczającą ich przyrodę, zaś „W Królestwie Bazgraju” to zbiór zadań zachęcający do kreatywnej, twórczej zabawy wyobraźnią i estetyką. Zajrzyjcie razem z nami do tych ciekawych zeszytów z ćwiczeniami dla najmłodszych.

„Biedronka Pi”

Biedronka Pi czuje się nieco samotna w dużym mieście. Pomożesz małej bohaterce znaleźć przyjaciół? Dzieci wybiorą się w ciekawą wyprawę po świecie liczb i figur geometrycznych. Jakie zadania przygotowała dla nich Biedronka Pi? W tym zeszycie z ćwiczeniami matematycznymi znajdziecie między innymi:

 • geometryczne kolorowanki z kluczem, który pozwoli właściwie wykonać zadanie
 • ćwiczenia oswajające maluchy z relacjami w przestrzeni (i pojęciami takimi jak: pod, nad, za, między, lewo czy prawo)
 • zadania ćwiczące liczenie w zakresie do dziesięciu
 • wyklejanki z liczbami i figurami geometrycznymi w roli głównej
 • zadania rozwijające kreatywność i wyobraźnię
 • ćwiczenia polegające na  wyszukiwaniu różnic czy dopasowywaniu w pary
 • zadania doskonalące umiejętność porównywania i pracy ze zbiorami.

Tak różnorodne ćwiczenia sprawiają, że w czasie zabawy z Biedronką Pi nie ma miejsca na nudę! Co ważne, wiele zadań wykorzystuje tak lubiane przez dzieci naklejki. Są one dość spore, więc maluchy nie powinny mieć problemu z ich samodzielnym przyklejeniem. Kolejną zaletą książki jest to, że ćwiczeniom towarzyszy fabuła. Wspólna podróż z Biedronką przez kolejne strony zeszytu bardzo uatrakcyjniają pracę z książką. Jestem pewna, że „Biedronka Pi” z serii „Mądrale” będzie świetnym sposobem na naukę matematyki poprzez zabawę.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
„Spacer”

W ćwiczeniach przyrodniczych pod tytułem „Spacer” Ula i jej pies Fikus zaproszą dzieci na małą wycieczkę. Co ciekawego czeka na Was w czasie tej wyprawy? Autorka wspólnie z Ulą przygotowały dla Was wiele zadań, a wśród nich takie w których:

 • sprawdzicie prognozę pogody
 • przyszykujecie odpowiedni strój oraz bagaż, potrzebny w czasie wycieczki
 • przygotujecie drugie śniadanie, które warto zabrać na długą wyprawę
 • pomożecie ukryć się sarnom przed drapieżnikami
 • zbudujecie domek dla owadów
 • zbierzecie kolekcję przyrodniczych skarbów
 • udekorujecie łąkę
 • pomożecie pająkowi naprawić sieć.

Zadania, które znajdziecie w książce „Spacer” są bardzo ciekawe i niezwykle różnorodne. Wykorzystują one rozmaite techniki plastyczne, dzięki czemu pozwolą one nie tylko uwrażliwić dzieci na otaczającą nas przyrodę, ale także pomogą rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Rysowanie kredkami, malowanie farbami, praca z taśmą klejącą, łączenie kropek, praca z plasteliną oraz wykorzystywanie do malowania różnych nietypowych narzędzi – to wszystko pomoże maluchom doskonalić umiejętności grafomotoryczne, ale przede wszystkim będzie świetnym sposobem na twórczą i odważną zabawę!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
„W Królestwie Bazgraju”

Ta książeczka z serii „Mądrale” zabierze dzieci w artystyczną podróż po Królestwie Bazgraju. Jakie plastyczne wyzwania przygotowała dla maluchów królewna Emilia i tajemniczy królewicz? Dzieci wykonując poszczególne zadania będą współtworzyły historię królewny. Z pozoru proste ćwiczenia, takie jak ozdobienie sukni, udekorowanie portretu czy dokończenie rysunku pozwolą pobudzić dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Dlaczego? W wielu zadaniach sięgniemy bowiem po niecodzienne techniki plastyczne. Malowanie gąbką czy palcami, praca z atramentem i słomką, wydzieranki ze starych gazet czy kreatywne ozdabianie ilustracji pomogą rozbudzić w maluchach twórczą odwagę! Jestem pewna, że praca z książką „W Królestwie Bazgraju” będzie dla dzieci świetną zabawą, zwłaszcza że na wielu stronach będzie okazja do wykorzystania… naklejek!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowanie

Seria „Mądrale” to trzy zeszyty, w których dzieci będą miały okazję do nauki poprzez zabawę. Kreatywne ćwiczenia, różne techniki plastyczne oraz ciekawe zadania z wykorzystaniem naklejek są gwarancją tego, że czas spędzony z książkami będzie ogromną przyjemnością. Każdy z zeszytów jest świetnie przygotowany. Jasne polecenia, proste, a jednocześnie atrakcyjne ilustracje i duża różnorodność zadań sprawiają, że dzieci miło spędzą czas z ćwiczeniami proponowanymi przez autorki. Bardzo cieszę się, że każdy z zeszytów ma inny temat przewodni. Pozwala to rodzicom dopasować zadania do zainteresowań dziecka! My z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po każdy z nich. I z ogromną przyjemnością polecam „Spacer”, „Biedronkę” oraz „W Królestwie Bazgraju” każdemu 3-latkowi!

Metryczka:
 • autor – Dominika Czerniak-Chojnacka („W Królestwie Bazgraju”), Zosia Frankowska („Spacer”) oraz Agata Królak („Biedronka”)
 • konsultacje – Marta Pacholczyk-Synfilippo
 • wydawnictwo – Dwie Siostry

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci