To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
5+,  7+,  Książki

To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci – recenzja

Wczoraj świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, dziś zaś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czy jest tytuł, z którym można celebrować oba te jakże ważne dla nas święta? Naturalnie! „To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci” to fenomenalna książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która każdą rozkładówką zachęca do zakochania się w otaczającej nas przyrodzie poprzez praktyczne, proste, a jednocześnie jakże efektowne zajęcia z ogrodnictwa. To zresztą już drugi tytuł z tej serii i nie będę ukrywać, że w tym przypadku apetyt zdecydowanie rośnie w miarę… czytania. Zobaczcie sami!

O „To pestka!” pisaliśmy w maju ubiegłego roku. Dla nas, mieszkających w bloku, bez działki czy kawałka ogrodu, tytuł ten był nie lada rarytasem, bo stał się inspiracją do wielu ogrodniczych aktywności, do których wystarczył skrawek balkonu czy chociażby parapet. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy Wydawnictwo Kropka ogłosiło premierę drugiej części tej ogrodniczej serii dla młodych czytelników! A jeszcze większą radość wywołała sama lektura tej książki, bowiem autorzy zrobili wszystko, by powrócić do swoich odbiorców z kolejnymi ciekawymi, inspirującymi, bardzo uniwersalnymi i prostymi, a jednocześnie zachwycającymi propozycjami ogrodowych aktywności, do których (i to jest naprawdę hit!) wcale nie musicie mieć własnego ogrodu!

To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

No dobrze, przejdźmy do meritum! Co znajdziecie na kartach książki „To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci”? Poprowadzeni krok po kroku, założycie uprawę ziół w wytłaczankach po jajkach, wykonacie system automatycznego nawadniania domowych roślin (idealny pomysł na nadchodzące wakacje!), zrobicie ekologiczne dzwonki wietrzne, zachwycające ogrodowe przezrocza, a także zabawicie się w przyrodnicze podchody. To jednak zaledwie kilka spośród osiemnastu pomysłów na ciekawe przyrodniczo-kreatywne aktywności! Każdy z nich został przedstawiony w formie czytelnej instrukcji, w której znajdziecie listę niezbędnych przedmiotów, ciekawy, a jednocześnie klarowny opis tego, co zrobić, by efekt końcowy zachwycał, a także mnóstwo ilustracji, które nie tylko są pomocne w stworzeniu domowej uprawy czy ogrodowych dzieł sztuki, ale także zwyczajnie cieszą oko w czasie lektury. Nie zabraknie tu także mądrych treści, otwierających oczy czytelników na otaczającą nas przyrodę. Jaki jest cykl życia ogrodu? Jakie prace warto wykonać w wiosną, a które są niezbędne jesienią? Jak uchronić swoje rośliny przed szkodnikami w ekologiczny sposób? Z tytułem „To nadal pestka!” znalezienie odpowiedzi na te pytania to… no cóż, pestka 😉!

Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą spróbować swoich sił w ogrodnictwie ze swoimi pociechami, zwłaszcza jeśli nie macie swojego skrawka ogrodu, a pragniecie zachwycić dzieci przyrodą. Zarówno „To pestka!” jak i „To nadal pestka!” to zbiory naprawdę inspirujących aktywności, które pobudzają kreatywność i otwierają czytelników na naturę i otaczający nas świat. Jestem pewna, że każda z tych książek stanie się okazją do świetnej i jakże wartościowej zabawy.

To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
Metryczka:
  • autor – Claire Philip
  • ilustrator – Aitch
  • tłumacz – Paulina Błaszczykiewicz
  • Wydawnictwo Kropka
Zerknijcie także tu:

To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/71-to-nadal-pestka-czyli-ogrodnictwo-dla-dzieci


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci