5 nocy do gwiazdki
3+,  5+,  7+,  Książki

5 nocy do Gwiazdki – recenzja

Jimmy Fallon, aktor, muzyk i gospodarz programów telewizyjnych do tej pory kojarzył mi się głównie z świetnymi występami w najróżniejszych klubach komediowych. Teraz jednak pan Fallon dał się poznać jako autor, a książka którą stworzył stanie się idealnym sposobem na odliczanie czasu, pozostałego o przybycia… Świętego Mikołaja! Zajrzyjcie razem z nami do cudownej, rymowanej opowieści „5 nocy do Gwiazdki”. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Pewien chłopiec nie mógł doczekać się świąt. Odliczał dni przez cały rok, teraz zaś, gdy do gwiazdki zostało zaledwie 5 nocy, dosłownie drżał z ekscytacji i zniecierpliwienia. Tak bardzo wypatrywał Świętego Mikołaja, że za nic nie mógł usnąć. No bo jak tu spać, jak być spokojnym, gdy cały świat skrzył się od świeżego śniegu, na choince migotały świąteczne lampki, a czas wydawał się zatrzymać? Czy pomoże liczenie owiec i robienie świątecznych list? Przekonajcie się sami!

5 nocy do gwiazdki
5 nocy do gwiazdki
5 nocy do gwiazdki
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Każdy wie, że czekanie na coś wspaniałego wcale nie jest proste! Bohater książki „5 nocy do gwiazdki” doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Za wszelką cenę pragnął zająć myśli świątecznymi aktywnościami. Przygotował już mleko dla Rudolfa i ciasteczka dla Mikołaja, zawiesił na choince bombki i lampki. Wszystko po to, by czas, pozostały do oderwania kolejnej kartki z kalendarza minął choć trochę szybciej. Jeszcze tylko pięć nocy… Jeszcze cztery… Jeszcze jedna….

Opowieść Jimmy’ego Fallona z pewnością przyjdzie z pomocą, gdy Wasze pociechy po raz kolejny zapytają „No ale kiedy w końcu będą te święta?!”. Przezabawna, urocza, pełna radosnego oczekiwania historia pomoże dzieciom przetrwać te kilka ostatnich dni, pozostałych do Bożego Narodzenia. Całość zaś dopełniły piękne, pełne świątecznych detali, nierzadko bardzo zabawne, zawsze zaś pełne emocji ilustracje, które stworzył Rich Deas. To jednak nie koniec atutów tego tytułu!

Ogromne ukłony należą się panu Michałowi Rusinkowi, który przetłumaczył tę historię na język polski. Fenomenalne rymy, cudowny rytm i świetnie oddany sens opowieści naprawdę zachwycają. Wiersz czyta się lekko, a całość po prostu zachwyca. Nie jest żadną tajemnicą, że każda rymowana historia, którą pan Michał tłumaczy, jest literackim rarytasem, który aż prosi się o pełne emocji głośne czytanie! Ta nowość naprawdę nie stanowi od tej reguły wyjątku. Świetna historia, magiczne ilustracje, rewelacyjny pomysł i mistrzowskie tłumaczenie – wszystko to sprawia, że po tę książkę po prostu trzeba sięgnąć!

Gorąco polecam „5 nocy do gwiazdki” dzieciom już od 4. roku życia!

5 nocy do gwiazdki
5 nocy do gwiazdki
5 nocy do gwiazdki
Metryczka:
  • autor – Jimmy Fallon
  • ilustrator – Rich Deas
  • tłumacz – Michał Rusinek
  • Wydawnictwo Wilga
Link do strony wydawnictwa:

https://www.gwfoksal.pl/5-nocy-do-gwiazdki.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci