Chodź na dwór
5+,  7+,  Książki

Chodź na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody – recenzja

Nasz starszy syn uwielbia zabawę na dworze. Bardzo chętnie obserwuje przyrodę na codziennych spacerach, a wiosna to bardzo lubiana przez niego pora roku. To właśnie wtedy dopomina się o zabranie na spacer lornetki i notatnika, by zapisywać zauważone pierwsze oznaki wiosny, gniazdujące ptaki czy ślady zwierząt. Jednak także latem, jesienią, a nawet zimą na dworze można robić mnóstwo interesujących rzeczy, które pomogą nam bliżej poznać otaczającą nas przyrodę. Szukacie wskazówek jak zachęcić dzieci do rozglądania się wokół na rodzinnych spacerach? Chcielibyście spróbować swoich sił w prowadzeniu praktycznych ćwiczeń z przyrody dla swoich pociech? W takim razie musicie sięgnąć po książkę „Chodź na dwór”!

Książka ta to zbiór krótkich propozycji przeróżnych aktywności, spośród których każda uczy uważności oraz szacunku do otaczającej nas przyrody. Niektóre z proponowanych tu zajęć będą bardziej zabawami niż ćwiczeniami, jednak jestem pewna, że wszystkie spotkają się z dziecięcym entuzjazmem. Zacznijmy jednak od początku! Na pierwszych stronach znajdziecie krótką instrukcję, pozwalającą się właściwie przygotować do przyrodniczej wyprawy. Autorka zapozna młodych czytelników z kilkoma zasadami, obowiązującymi w czasie takiej wycieczki. Potem pozostaje Wam jedynie zadbać o… otwarte oczy i uszy 😉! Jak to zrobić? Kilka podpowiedzi znajdziecie na kartach tej właśnie książki!

Chodź na dwór
Chodź na dwór
Chodź na dwór
Chodź na dwór
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Choć na dwór” to tytuł, który wyjaśni Waszym dzieciom, gdzie wypatrywać ptaków, a gdzie szukać owadów. Znajdziecie tu także instrukcję wykonania prostego domku dla owadów czy leśnej kryjówki, które pomogą młodym przyrodnikom prowadzić jeszcze ciekawsze obserwacje. Jeśli szukacie przepisów na udane biwakowanie, to koniecznie musicie rzucić okiem na strony, poświęcone wspólnym zabawom przy ognisku. Przeczytacie tam nie tylko instrukcję rozpalania ogniska, ale także przepisy na pyszne przekąski, pieczone nad ogniem! Nie zabraknie też propozycji wielu ciekawych zabaw na świeżym powietrzu! Jak bawić się w podchody? Jak wykonać grzechotkę z drobiazgów, znalezionych na spacerze? Jak wspinać się po drzewach? Sięgnijcie po „Praktyczne ćwiczenia z przyrody” i sprawdźcie!

Książka Catherine Ard napisana jest bardzo przyjemnym, prostym i przystępnym młodym odbiorcom językiem. Treść, wzbogacona kolorowymi ilustracjami, zdecydowanie zaprasza do przetestowania proponowanych zabaw czy aktywności. Całość jest naprawdę udana i warta uwagi, bo nie tylko zachęca do spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu, ale także uwrażliwia dzieci na otaczającą je przyrodę, uczy szacunku do roślin i zwierząt oraz pokazuje, że natura jest naszym przyjacielem, towarzyszem zabaw i źródłem wielu naprawdę fascynujących ciekawostek! Jedyne co trzeba zrobić to… wyjść na dwór 😉.

Polecam wszystkim małym i dużym wielbicielom aktywnego spędzania czasu poza domem.

Chodź na dwór
Chodź na dwór
Chodź na dwór
Metryczka:
  • autor – Catherine Ard
  • ilustrator – Carla McRae
  • tłumacz – Paulina Błaszczykiewicz
  • Wydawnictwo Kropka
Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/33-chodz-na-dwor-praktyczne-cwiczenia-z-przyrody


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci