Przygody z nauką. Woda
3+,  5+,  Książki,  Popularno-naukowe

Przygody z nauką. Woda – recenzja

Pamiętam do dziś pierwszą lekcję chemii w szkole podstawowej i wrażenie, jakie zrobiły na mnie doświadczenia, które pokazała nam nauczycielka. To było jak magia! Dla dziecka takie spotkania z nauką są naprawdę wyjątkowe i bardzo cieszę się, że pojawiają się publikacje, pozwalające coraz młodszym czytelnikom odkrywać niesamowitość otaczającego świata. Dziś chciałam Wam pokazać książkę „Przygody z nauką. Woda”, która za pomocą prostych, a jednocześnie dość efektownych eksperymentów pokazuje jak niezwykła substancja kryje się w naszych kranach. Zapraszam do recenzji!

Gdy zapytamy dzieci „Jaka jest woda?” z pewnością usłyszmy, że jest… mokra. Niby nic niezwykłego. A jednak za pomocą kilku doświadczeń możecie pokazać dzieciom, że ta ciecz, bez której nie potrafimy żyć, jest dużo bardziej fascynująca niż mogłoby się wydawać. Czy za pomocą wody można coś skleić? Jak to możliwe, że woda występuje w trzech różnych postaciach? Z jakiego powodu lód zajmuje więcej miejsca niż woda, z której powstaje? Na wszystkie te pytania będziecie mogli sami poszukać odpowiedzi, wykonując proste zadania. Jesteście gotowi?

Przygody z nauką. Woda
Przygody z nauką. Woda
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Na każdej rozkładówce tej książki kryje się inne doświadczenie. Wszystko, co jest potrzebne do ich wykonania z powodzeniem znajdziecie w domu. Plastelina, szklanki, butelka, monety, ręczniki papierowe, olej, kakao, no i oczywiście woda – tyle wystarczy, by zadziwić małych naukowców! Z pomocą sympatycznych bohaterów książki i prostych instrukcji będziecie mogli się przekonać czym jest napięcie powierzchniowe, zjawisko kapilarności i prawo Archimedesa. Sprawdzicie także, jaki jest najlepszy sposób na szybkie opróżnienie butelki oraz które substancje mieszają się z wodą, a które nie. To jednak zaledwie kilka z ciekawych właściwości wody, które będziecie mogli poznać dzięki tej książce.

„Przygody z nauką. Woda” to świetna propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Klarowne instrukcje, przyjemna szata graficzna i niezawodne eksperymenty z pewnością pomogą oczarować dzieci światem nauki i zafascynować ich chemią i fizyką. Moim zdaniem jest to naprawdę udana publikacja i z chęcią sięgniemy po pozostałe książki z tego cyklu. Połączenie zabawy i doświadczeń zawsze się u nas sprawdzało i bardzo jestem ciekawa, jakie wrażenie zrobią na Kubie książki „Przygody z nauką”, w których tematem przewodnim są cukier, balon, jajko, papier czy… cytryna! Tymczasem tę poświęconą wodzie polecam naukowcom od 3. roku życia 😉.

„Przygody z nauką. Woda” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Przygody z nauką. Woda
Przygody z nauką. Woda
Metryczka:
  • autor – Cécile Jugla, Jack Guichard
  • ilustrator – Laurent Simon
  • tłumacz – Katarzyna Grzyb
  • konsultacja merytoryczna – dr inż. Monika Petelczyc
  • Wydawnictwo Harperkids

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *