Ostatnia sztuczka - patronat - zapowiedź
12+,  9+,  Książki

Ostatnia sztuczka – patronat

Dziś przychodzę do Was z moim patronatem. Jak zapewne zauważyliście, uwielbiamy czytać z Kubą książki przygodowo-detektywistyczne. Właśnie dlatego z ogromną przyjemnością zdecydowałam się patronować najnowszej książce Grażyny Bąkiewicz. „Ostatnia sztuczka” to fenomenalna powieść, w której poznacie trzynastoletnią Balbinę. Nastolatka spędza wakacje w małej miejscowości, gdzie jej rodzice prowadzą prace archeologiczne. Co prawda dziewczyna nie jest wielką entuzjastką wykopalisk, mimo to chętnie pomaga rodzicom. W wolnych chwilach Balbina udaje się do miasta, by obserwować konkurs street art’u. Kto wie, być może w czasie rywalizacji uda jej się nakręcić coś, co będzie pasowało do jej kanału na YouTube? Balbina bowiem wrzuca do sieci krótkie filmiki, które z pozoru przedstawiają sceny z życia codziennego, jednak jej bystre oko i wrodzona intuicja sprawiają, że te krótkie relacje przyciągają naprawdę szerokie grono widzów.

Gdy w czasie festiwalu sztuki ulicznej okazuje się, że ktoś płata nieprzyjemne psikusy jednej z faworytek, akcja nabiera tempa. Balbina postanawia przyjrzeć się uważniej wszystkim uczestnikom i wyjaśnić, kto dręczy iluzjonistkę Ellę. Co uda się ustalić nastolatce? I jak z całą sytuacją powiązane są starosłowiańskie klątwy, bożek Światowid i nawiedzony zajazd? Koniecznie sięgnijcie po książkę „Ostatnia sztuczka” i przekonajcie się sami!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Ostatnia sztuczka” to bardzo ciekawa powieść dla starszych czytelników, w których wątki przygodowe spotykają się z zagadkami i detektywistycznym dochodzeniem głównej bohaterki. Co ważne, fabuła i język narracji są idealnie dopasowane do nastoletnich odbiorców. Balbina świetnie prowadzi czytelników przez swoją opowieść, a sam pomysł na historię, w którym współczesność przeplata się z historią i słowiańskimi wierzeniami jest niezwykle trafiony! Tak rzadko spotyka się książki dla młodzieży, które dotykają ludowych przekazów, a jednocześnie zaskakują fabułą. Tym bardziej cieszę się, że możemy patronować tej świetnej książce Grażyny Bąkiewicz!

Gorąco polecamy „Ostatnią sztuczkę” czytelnikom od 9. roku życia. A już wkrótce przypomnimy Wam o tym tytule w pełnej recenzji, gdzie opowieść o niesamowitych przygodach Balbiny pokażemy bliżej. Obserwujcie Czytelnicze Podwórko uważnie!

Metryczka
  • autor – Grażyna Bąkiewicz
  • wydawnictwo – Literatura
  • planowana premiera 0 – 28. stycznia 2021r.

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *