Latarnia Złego Losu
12+,  9+,  Książki

Latarnia Złego Losu – recenzja

Czytaliście może „Hotel Ostatniej Szansy”? Jest to powieść kryminalna z magią w tle, której głównym bohaterem jest Seth. Autorką tej wciągającej i pełnej niezwykłych przygód książki jest Nicki Thornton. Jesienią swoją premierę miał drugi tom perypetii Setha i jego magicznych towarzyszy. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Latarnia Złego Losu” i przekonajcie się, co tym razem spotka głównego bohatera.

Seth dopiero ochłonął po ostatnich wydarzeniach, które praktycznie wywróciły jego życie do góry nogami. Nie tylko poznał historię swojej rodziny i odkrył, że hotel, w którym pracuje tak naprawdę jest jego własnością, ale przede wszystkim dowiedział się o istnieniu magii! Niestety, by stać się prawdziwym czarodziejem musiał zaliczyć Perspektywę, prezentując perfekcyjnie opanowane zaklęcie. Magia nie była jednak wcale tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Nawet proste czary były dla Setha nie lada wyzwaniem. Gdy już miał się poddać i zarzucić ćwiczenia, w Hotelu Ostatniej Szansy pojawił się inspektor Pewter. Czy tym razem znów tropił jakiegoś magicznego przestępcę? Seth niewiele myśląc postanowił śledzić inspektora – w końcu każde jego dochodzenie pełne jest emocjonujących doświadczeń!

Seth wraz z Czarnocką, swoją wierną kocicą, wskoczył do teleportu, którym przenieśli się na pewne wybrzeże pełne… martwych mew! Nie była to jednak jedyna nieprzyjemna niespodzianka, która czekała na nich w okolicach Latarni Wężoujście. Nikt bowiem nie spodziewał się, że tajemnicze śledztwo inspektora MagiPolu zaprowadzi ich wprost do dawnej siedziby potężnego czarnoksiężnika, gdzie ktoś obudził magię cieni i doprowadził do podwójnego zabójstwa! Kto stoi za morderstwem? Czy Sethowi uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń, które ostatnio mają miejsce w latarni? I czy zdarzenia te mają związek z ostatnim śledztwem, prowadzonym w Hotelu Ostatniej Szansy? Sięgnijcie po książkę „Latarnia Złego Losu” i sprawdźcie sami!

Latarnia Złego Losu
Latarnia Złego Losu
Latarnia Złego Losu
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Przygody Setha po raz kolejny są bardzo emocjonujące, pełne niesamowitych przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Fabuła książki jest bardzo nieprzewidywalna i czyta się ją z dużą przyjemnością. Jestem przekonana, że młodzi wielbiciele czarów i kryminałów docenią tę powieść. Narracja jest prowadzona w przyjemny sposób, a charyzmatyczni bohaterowie i akcja, w której magia spotyka się z wątkami detektywistycznymi zapewniają świetną rozrywkę. Osobiście uważam, że „Latarnia Złego Losu” to bardzo ciekawa książka, po którą naprawdę warto sięgnąć.

Jedynym mankamentem najnowszej powieści Nicki Thornton jest jeden rozdział, który sprawia wrażenie, jakby zaplątał się w książce przez przypadek. Gdy Seth i Angelique w czasie dochodzenia nagle stają oko w oko z niebezpieczną magią cieni, brakuje opisu ich starcia z potworem z cienia. Zamiast tego zupełnie nieoczekiwanie przeniesiemy się do ogrodu przy Hotelu Ostatniej Szansy, gdzie Seth pomaga pewnej pani profesor łapać w sieć ptasie trele. Można by pomyśleć, że to dygresja, która będzie istotna, jednak do samego końca książki nie ma żadnego nawiązania do tej nietypowej sceny. Podobną sytuację napotkaliśmy na początku innego fragmentu, ale tam było to tylko kótkie, jednozdaniowe wtrącenie, nie pasujące do reszty fabuły. I choć te rozdziały wprowadziły nas w konsternację, to na szczęście nie wpłynęły znacząco na dalszy odbiór opowieści. Swoją drogą ciekawa jestem, co stoi za tą pomyłką.

„Latarnia Złego Losu” będzie odpowiednia dla czytelników od 9. roku życia. Ku naszej radości, autorka w podziękowaniach pozostawiła nadzieję, na kolejną część przygód Setha. Chętnie do nich zajrzymy, a Wy?

Latarnia Złego Losu
Latarnia Złego Losu
Latarnia Złego Losu
Metryczka:
  • autor – Nicki Thornton
  • tłumacz – Piotr Cholewa
  • wydawnictwo – Zielona Sowa

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *