Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
3+,  5+,  7+,  Książki,  Picturebooki

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa – recenzja

Przygotowana świąteczne to nie lada wyzwanie! Przed Bożym Narodzeniem jest tyle rzeczy do zrobienia, że naprawdę nie trudno o czymś zapomnieć. Zdarza się to nawet… Świętemu Mikołajowi! Zajrzyjcie razem z nami do świątecznej nowości od wydawnictwa Dwie Siostry i sprawdźcie o czym zapomniał Święty Mikołaj. Zapraszamy do recenzji książki „Prezent Gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”.

Był wigilijny wieczór. Święty Mikołaj wrócił do domu. Był bardzo zmęczony, gdyż właśnie dostarczył prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Renifery też padają z nóg, w dodatku jeden z nich nie najlepiej się czuje. Święty Mikołaj po zatroszczeniu się o chorego towarzysza postanowił położyć się spać. Jednak gdy tylko ułożył się pod kołdrą, zobaczył coś, co natychmiast spędziło mu sen z powiek. Zapomniał o jednym prezencie! Podarunek dla Korneliusza Klopsa nadal tkwił w jego worku!

Święty Mikołaj szybko podjął decyzję. Musi dostarczyć prezent Korneliuszowi. Tylko jak to zrobić, gdy renifery śpią, a jeden z nich jest chory? Marmoladowa Góra, na której mieszka chłopiec jest przecież tak daleko! Święty Mikołaj postanowił ruszyć piechotą w daleką wyprawę, licząc na cud. I już po chwili spotkał pewnego pilota, który zdecydował się mu pomóc. Niestety szczęście podróżników nie trwało długo – paskudna zamieć uniemożliwiła bowiem dalszy lot samolotem. Los jednak ponownie uśmiechnął się do Świętego Mikołaja – pilot podpowiedział mu, gdzie powinien się udać, by znaleźć mężczyznę, który z pewnością mu pomoże. Czy dalsza wyprawa Świętego Mikołaja przebiegnie bez przeszkód? Sięgnijcie po książkę „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” i przekonajcie się sami!

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Muszę powiedzieć, że „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” to zdecydowanie jedna z ciekawszych świątecznych propozycji dla młodszych dzieci! To, co bardzo wyróżnia tę nowość na tle innych bożonarodzeniowych tytułów to fakt, że zdecydowanie jest to książka akcji! Przygody Świętego Mikołaja czyta się z zapartym tchem i do ostatniej strony nie jest się pewnym zakończenia. A uwierzcie mi, jest ono świetne! By nie zdradzić więcej powiem tylko, że bardzo lubimy takie zamknięcia książek, które uruchamiają wyobraźnię. Ale już cicho sza!

Co ciekawe, część fabuły w książce ma charakter powtarzalny i jest niczym refren w opowieści. Z pewnością spodoba się to młodszym czytelnikom, dla których taki rytm w historii jest pomocny w koncentracji. Jednak nie myślcie, że jest to opowieść tylko dla maluchów! Jej uniwersalność i niezwykle wciągająca narracja sprawiają, że po ten tytuł z chęcią sięgną również starsi czytelnicy!

Kolejnym, dużym atutem „Prezentu gwiazdkowego dla Korneliusza Klopsa” są ilustracje. I choć one również odbiegają od świątecznego kanonu, to naprawdę nie sposób ich nie pokochać, gdyż dzieje się na nich naprawdę sporo! Połączenie różnych technik i tekstur z pewnością wzbudzi zainteresowanie małych czytelników! Szczególnie zachwyceni szatą graficzną będą zaś… mali fani motoryzacji – dla nich książka z pewnością będzie nie lada gratką! I kończąc recenzję dodam jeszcze, że przesłanie tej opowieści jest równie cudowne jak cała reszta. W końcu czy można znaleźć lepszy przekaz w książkach bożonarodzeniowych niż ten, który przypomni dzieciom, że każdy z nas może być pomocnikiem Świętego Mikołaja?

Gorąco polecam opowieść „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” wszystkim dzieciom powyżej 4. roku życia. I choć jest to książka zupełnie inna od pozostałych świątecznych propozycji, to gwarantuję, że wprowadzi Was ona w bożonarodzeniowy nastrój!

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Metryczka:
  • autor – John Burningham
  • ilustracje – John Burningham
  • tłumacz – Dominika Cieśla-Szymańska
  • wydawnictwo – Dwie Siostry
Jeśli szukacie innych świątecznych tytułów, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci