Z pozdrowieniami, Żyrafa
5+,  7+,  Książki

Z pozdrowieniami, Żyrafa – recenzja

Chyba każdy z nas słyszał to zdanie z ust swojego dziecka. „Nudzi mi się”. Bo co tu robić, kiedy siedzi się samemu, pod drzewem na środku sawanny. Zaraz, zaraz. Przecież to Pan Żyrafa mieszka na sawannie. No właśnie! Okazuje się, że nie tylko dzieciom zdarza się nudzić. Afrykańskie zwierzęta również bywają samotne i narzekają na brak ciekawego zajęcia. Zajrzycie razem z nami do książki „Z pozdrowieniami, Żyrafa” i zobaczcie, jaki sposób na nudę znalazł pewien ssak o długiej szyi!

Niby wszystko powinno być wspaniale. Słońce, przyjemny wiatr, liści akacji w bród, a mimo to Pan Żyrafa sprawia wrażenie niezadowolonego. Bo i z czego się tu cieszyć, skoro jest sam jak palec. Panu Żyrafie boleśnie doskwiera brak przyjaciela. I pewnie cierpiałby nudę dalej, gdyby nie pewien równie znudzony Pelikan! Sympatyczne ptaszysko z braku zajęcia zaczęło bowiem świadczyć usługi pocztowe.

Widząc ogłoszenie Pelikana, Pan Żyrafa postanawia napisać list. Prosi Pelikana, by ten poleciał za horyzont i wręczył go pierwszemu spotkanemu zwierzęciu wraz z uprzejmą prośbą o odpowiedź. Szybko okaże się, że wymiana korespondencji z tajemniczym stworzeniem zza horyzontu będzie nie tylko świetnym sposobem na nudę, ale także początkiem niezwykłej przyjaźni. Sięgnijcie po książkę „Z pozdrowieniami, Żyrafa” i sprawdźcie sami, jak potoczą się losy jej bohaterów.

Z pozdrowieniami, Żyrafa
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Pierwszy raz sięgnęliśmy po japońską literaturę dla dzieci i muszę przyznać, że z radością sięgnę po więcej. Megumi Iwasa stworzyła cudowną, ciepłą i zabawną historię korespondencyjnej przyjaźni Pana Żyrafy. Będzie to także o opowieść o wyobraźni oraz słowach i wynikających z nich uroczych nieporozumieniach. „Z pozdrowieniami, Żyrafa” to książka, która urzekła mnie już od pierwszej strony, a z każdą kolejna moja sympatia do jej bohaterów rosła i rosła. Co więcej, jestem przekonana, że lektura tej opowieści będzie świetnym lekarstwem na nudę!

„Z pozdrowieniami, Żyrafa” będzie idealną książką dla początkujących czytelników. Znajdziecie w niej krótkie rozdziały, dużą czcionkę i bardzo dużo ilustracji. Dodam, że obrazki są śliczne i wzbudziły w nas same pozytywne emocje. Pana Żyrafy, Pelikana i ich korespondencyjnych przyjaciół naprawdę nie da się nie lubić! Jestem pewna, że i Wam przypadną oni do gustu.

Gorąco polecam książkę „Z pozdrowieniami, Żyrafa” zarówno dzieciom od 6. roku życia do samodzielnego czytania, jak i maluszkom od 4. roku życia do głośnego czytania z rodzicami. Jest to opowieść, która spodoba się każdemu. Nawet dorośli z pewnością nie raz roześmieją się w trakcie lektury! I, kto wie, może któryś z małych czytelników, zainspirowany przygodami bohaterów, zdecyduje się rozpocząć poszukiwania korespondencyjnego przyjaciela?

Z pozdrowieniami, Żyrafa
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Metryczka:
  • autor – Megumi Iwasa
  • ilustrator – Jörg Mühle
  • tłumacz – Anna Zalewska
  • wydawnictwo – Dwie Siostry

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *