3+,  5+,  Książki

Mam przyjaciela trenera piłki nożnej – recenzja

Są wśród nas mali fani piłki nożnej? Jeśli tak, to spieszę z informacją, że nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się kolejna książeczka o zawodach z serii „Mądra Mysz”. Będzie to ciekawa propozycja dla wszystkich małych piłkarzy. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Mam przyjaciela trenera piłki nożnej”.

Norbert jest trenerem młodzieżowej drużyny piłkarskiej KS Trąbczyn. Dzieci właśnie przygotowują się do ważnych rozgrywek. Zadaniem Norberta jest nie tylko opracowanie strategii na mecze, ale przede wszystkim troska o właściwe przygotowanie młodych sportowców. Trener dba o właściwą rozgrzewkę i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Wspólnie z dziećmi analizuje również poprzednie mecze, by uniknąć popełnionych w czasie gry błędów. A co najważniejsze, wspiera młodych zawodników w czasie każdej rywalizacji. Takie zadanie wymaga odpowiedniego doświadczenia i właściwego podejścia. Zajrzyjcie razem z dziećmi do książki „Mam przyjaciela trenera piłki nożnej” i pokażcie maluchom, jak wygląda praca trenera piłkarskich młodzików!

Mam przyjaciela trenera piłki nożnej
Mam przyjaciela trenera piłki nożnej
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Mądra Mysz w bardzo ciekawy sposób prezentuje poszczególne zawody. W tej nowości mali czytelnicy zobaczą, jak wyglądają treningi młodych piłkarzy. Wspólnie z bohaterami książeczki zajrzą do szatni, przyjrzą się treningowi, a także wezmą udział w rozgrywkach. Co ważne, maluchy zobaczą, że za każdym sukcesem sportowym kryje się praca wielu osób.

„Mam przyjaciela trenera piłki nożnej” to krótka książeczka, napisana prostym językiem, przystępnym dla najmłodszych czytelników. Fabule towarzyszą kolorowe obrazki, wypełniające całe strony, co z pewnością zadowoli maluchy. Cieszę się, że w książeczce zobaczymy także dziewczynki grające w piłkę. To rzadki obrazek w lekturach o młodych piłkarzach, a przecież w piłkę nożną może grać każdy! Równie pozytywnym akcentem w tej  książce jest podkreślenie jak ważna jest zasada fair play. Uważam, że warto uwrażliwiać dzieci na kulturę w sporcie od najmłodszych lat.

Polecam książkę „Mam przyjaciela trenera piłki nożnej” małym czytelnikom od 3. roku życia.

Mam przyjaciela trenera piłki nożnej
Mam przyjaciela trenera piłki nożnej
Metryczka:
  • autor – Ralf Butschkow
  • ilustrator – Ralf Butschkow
  • tłumacz – Bolesław Ludwiczak
  • wydawnictwo – Media Rodzina
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *