Mietek i skarb Wejhera
12+,  7+,  9+,  Książki

Mietek i skarb Wejhera – recenzja

Mietek jest jednym z zawodników osiedlowej drużyny piłkarskiej. Wspólnie z przyjaciółmi zwykle pojawia się tam, gdzie dochodzi do różnych nieoczekiwanych wydarzeń. W najnowszej części ich przygód przeniesiemy się do Wejherowa, gdzie drużyna Orłów Nizinnego zmierzy się nie tylko z turniejem piłki nożnej, ale także stawi czoła niełatwej zagadce kryminalnej. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Mietek i skarb Wejhera”.

Przed Orłami Nizinnego nie lada wyzwanie – drużyna wybiera się do Wejherowa na międzynarodowy turniej piłkarski. Mietek wydaje się być szczególnie zdenerwowany wyjazdem, gdyż jednym z opiekunów piłkarzy jest… jego mama! To wszystko sprawia, że chłopak martwi się nie tylko zawodami, ale także tym, czy mamie nie przyjdzie do głowy pocałować lub przytulić go przy kolegach. Co więcej, na miejscu okazuje się, że koło pani Ani zaczyna się kręcić podejrzany nauczyciel surfingu. Kapitan drużyny nie może tego tak zostawić i postanawia mieć swoją mamę (i jej adoratora) na oku.

W czasie pobytu nad morzem okazuje się, że w hotelu, w którym zatrzymała się drużyna Mietka, przebywają nie tylko współuczestnicy turnieju, ale także… poszukiwacze skarbów! Gdy pracujący w hotelu Pan Ludwik opowiada młodzieży legendę o Jakubie Wejherze, grupa przyjaciół postanawia zwiedzić wejherowski klasztor, by na własne oczy przekonać się, czy znajdą tam osławiony skarb. Ku zdziwieniu wszystkich, w czasie wycieczki okaże się, że medalion założyciela Wejherowa został skradziony z podziemi klasztoru. Będzie to jednak dopiero początek niezwykłych zdarzeń, których świadkami staną się Orły Nizinnego. Czy wszechobecny instruktor surfingu ma coś wspólnego z kradzieżą? Jaki związek z wydarzeniami ma para Niemców, która zatrzymała się w tym samym miejscu co Mietek i jego przyjaciele? Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się ta niezwykła historia, to sięgnijcie koniecznie po książkę „Mietek i skarb Wejhera”!

Mietek i skarb Wejhera
Mietek i skarb Wejhera
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Marta H. Milewska stworzyła świetną książkę kryminalno-przygodową dla dzieci. „Mietek i skarb Wejhera” to pierwsza z książek z tej serii, po którą sięgnęliśmy. Mimo to z łatwością odnaleźliśmy się w fabule i z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy ją od deski do deski! Muszę przyznać, że historia jest świetnie przemyślana, a sama intryga zawiązana jest w taki sposób, że trzyma w napięciu do samego końca.

Bardzo cieszę się, że książka nawiązuje do lokalnych legend, przez co zachęca do odwiedzenia Wejherowa i podążania śladami małych detektywów. Nie znaliśmy wcześniej legendy o Wejherze, a książka „Mietek i skarb Wejhera” w naturalny sposób obudziła w nas ciekawość i chęć zgłębienia historii założyciela jednej ze słynniejszych nadmorskich miejscowości. Bardzo cenię sobie książki, które budzą w czytelnikach głód wiedzy i odkrywania lokalnych tajemnic! Z ogromną przyjemnością sięgniemy po wcześniejsze tomy przygód Mietka i jego przyjaciół z drużyny, do czego i Was serdecznie zachęcam.

Gorąco polecamy książkę „Mietek i skarb Wejhera” dzieciom od 7. roku życia. Jestem pewna, że będzie to świetna rozrywka dla młodych wielbicieli zagadek kryminalnych!

Mietek i skarb Wejhera
Mietek i skarb Wejhera
Mietek i skarb Wejhera
Metryczka:
  • autor – Marta H. Milewska
  • ilustrator – Marta H. Milewska
  • wydawnictwo – Dreams
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *