Zuzia w czasie pandemii
3+,  5+,  Książki

Zuzia w czasie pandemii – recenzja

Na początku tego roku koronawirus wywrócił naszą rzeczywistość do góry nogami. Wszystko to, co było dla nas oczywiste nagle stało się luksusem. Konieczność zachowania dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk na każdym kroku jest dla dorosłych pewnym utrudnieniem. Jak jednak wytłumaczyć dzieciom, że jeszcze przez jakiś czas ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory? „Zuzia w czasie pandemii” będzie bardzo pomocna w rozmowie z dziećmi na temat obecnej sytuacji. Zajrzyjcie razem z nami do tej wyjątkowej, edukacyjnej książeczki.

Zuzia sprawia wrażenie przygnębionej. Świat, który znała i w którym czuła się bezpiecznie nagle bardzo się zmienił. Przedszkola są zamknięte, wszyscy chodzą w maseczkach, dzieci nie mogą bawić się na placach zabaw. Nie można nawet spotkać się z dziadkiem czy babcią. Wszystko przez coś, co dorośli nazywają koronawirusem i pandemią! Dziewczynka z pomocą rodziców próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Zuzia rozmawia z tatą o wirusach. Dowiaduje się jak rozprzestrzeniają się choroby i już rozumie dlaczego należy nosić maseczki. Wie także z jakiego powodu nie może spotykać się z przyjaciółmi, choć nadal jest jej w związku z tym bardzo smutno. Na szczęście razem z rodzicami i młodszym bratem każdego dnia znajdują sobie ciekawe zajęcia. W końcu nawet w najtrudniejszych sytuacjach warto próbować znaleźć dobre strony. Być może czas, w którym nie możemy spotykać się z bliskimi będzie dobrym momentem na rozwijanie zainteresowań bądź poszukiwanie nowych pasji? Sprawdźcie sami jak Zuzia poradziła sobie w czasie pandemii.

Zuzia w czasie pandemii
Zuzia w czasie pandemii
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Zuzia w czasie pandemii” to bardzo wartościowa książka, która pomoże maluchom zrozumieć dlaczego wiele codziennych czynności w czasie pandemii wygląda zupełnie inaczej. Dzieci dzięki Zuzi zobaczą, jak w dobie koronawirusa wygląda podróż komunikacją miejską czy zakupy w supermarkecie. Mali czytelnicy dowiedzą się także jak uchronić się przed infekcją. Praktyczne rady Zuzi i jej rodziców przydadzą się dzieciom nie tylko w czasie pandemii, ale także w każdym sezonie przeziębieniowym! Bohaterka książki zdradzi też dzieciom sposób na to, jak pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi nawet wtedy, gdy bliskie spotkania nie są możliwe.

Cieszę się, że powstają takie książki. Rozmowy z maluchami o koronawirusie nie należą do najłatwiejszych. Dzieci uważnie obserwują otaczający je świat i pewnie wiele z nich straciło poczucie bezpieczeństwa, widząc jak wiele zmian zaszło w bardzo krótkim czasie. Lektura takich książek jak „Zuzia w czasie pandemii” pomoże im zrozumieć co się stało, dzięki czemu poczują się pewniej w nowej rzeczywistości.

„Zuzia w czasie pandemii” to książeczka napisana prostym i przyjaznym dzieciom językiem. Opowieści towarzyszą kolorowe, ciepłe ilustracje, dzięki czemu czyta się ją z dużą przyjemnością. Przygody Zuzi w łagodny sposób pokażą dzieciom co zmieniło się w czasie pandemii. A co najważniejsze, maluchy dowiedzą się od bohaterki jak mogą poradzić sobie w tym czasie z trudnymi emocjami, osamotnieniem i brakiem przedszkola.

Jestem pewna, że „Zuzia w czasie pandemii” będzie ciekawą i wartościową lekturą dla wszystkich przedszkolaków.

Zuzia w czasie pandemii
Zuzia w czasie pandemii
Zuzia w czasie pandemii
Metryczka:
  • autor – Liane Schneider
  • ilustrator – Janina Görrissen
  • tłumacz – Emilia Kledzik
  • wydawnictwo – Media Rodzina
Szukasz innych książek nawiązujących do pandemii koronawirusa? Zajrzyj tu:

Pies w czasach zarazy – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *